Tyrimas: didesnė Lietuvos gyventojų dalis pritaria valdžios reakcijai į įvykius Baltarusijoje

Didesnė dalis Lietuvos gyventojų pritaria valdžios reakcijai į įvykius Baltarusijoje, rodo naujienų agentūros BNS užsakymu atlikta visuomenės nuomonės apklausa.

Rugpjūčio 23 d. protestas Minske (nuotr. Scanpix)
92

Bendrovės „Vilmorus“ atliktoje apklausoje 38,5 proc. respondentų išsakė paramą Lietuvos valdžios pozicijai. 

25 proc. apklaustųjų teigė, kad Lietuvos valdžios reakcija yra per griežta Aliaksandro Lukašenkos atžvilgiu, 5,8 proc. manė, kad reakcija yra per švelni. 30,7 proc.  teigė neturintys nuomonės.

(92 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rugpjūčio 23 d. protestas Minske

Tyrimo duomenimis, už griežtą Lietuvos poziciją A. Lukašenkos atžvilgiu dažniau pasisako didesnes pajamas gaunantys žmonės, Lietuvos valdžios veiksmus blogiau vertina bedarbiai ir mažas pajamas turintys žmonės.

„Labai apibendrintai turbūt galima sakyti, kad tie, kas mažiau patenkinti ir pasitiki savo valdžia čia, Lietuvoje, yra linkę ir mažiau pritarti jos pozicijai. Tikėtina, kad tai nesusiję su objektyviu padėties Baltarusijoje vertinimu, o labiau su savo identifikacija Lietuvos valdžios atžvilgiu“, – BNS sakė politologas Laurynas Jonavičius.

Jo teigimu, Lietuva kartu su Lenkija laikosi vienos griežčiausių pozicijų A. Lukašenkos režimo atžvilgiu, ir tai yra sena tendencija.

„Geografija, tapatybė, deklaruojama vertybinė pozicija, saugumo suvokimas ir istorinė patirtis yra svarbiausi veiksniai, lemiantys Lietuvos poziciją“, – sakė L. Jonavičius.

Tikslūs tyrimo rezultatai:

Klausimas: „Ar pritariate, ar nepritariate Lietuvos valdžios reakcijai į įvykius Baltarusijoje?“

Atsakymai: pritariu 38,5%; Lietuvos valdžios reakcija per griežta A. Lukašenkos atžvilgiu 25,0 %; Lietuvos valdžios reakcija per švelni A. Lukašenkos atžvilgiu 5,8%; neturiu nuomonės 30,7%.

Rugsėjo 4–12 dienomis apklausta 1000 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų, interviu respondentų namuose 27 miestuose ir 42 kaimuose.

Daugiau apie situaciją Baltarusijoje – video reportaže:


Rašyti komentarą...
A
As
2020-09-21 08:42:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Didziausia lietuviu dalis nepritaria tokiam kisimuisi i kitos valstybes reikalus.Cia ne pagalba o kirsinimas,zibalo pylimas ant zariju.Musu ponpolitikiai verda bjauria kose kurios nieks nevalgys.
Atsakyti
-3

B
Bl
2020-09-21 08:34:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cha,šlykštus MELAS!
Atsakyti
-2

N
Nu
2020-09-21 11:56:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
38,5% nuo kada tai yra dauguma ? 50,01% yra dauguma, o 49,99 % mazuma, uztad ir matematikos pasiekimai pas mus geri su tokiais isvedziojimais.... Grynas smegenu plovimas....
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų