Graikiją nusiaubė galinga audra, du žmonės žuvo: vietiniai gyventojai tai vadina neregėtu košmaru

Graikiją nusiaubė uraganui prilyginama audra, kuri pareikalavo mažiausiai dviejų gyvybių. Smarkios liūtys ir galingi vėjai nusiaubė ir idiliškas Graikijos salas, ir regionus prie sostinės – ši atsidūrė po vandeniu.

Tai – vaizdas iš Graikijai priklausančios Kefalonijos salos, kurią talžė į uraganą panašus Viduržemio jūros ciklonas „Ianos“. Nusiaubęs salas prie vakarinių Graikijos krantų, uraganas smogė ir žemyniniams regionams į šiaurę nuo sostinės Atėnų. Smarkios liūtys ir galingi, 120 km/val vėjai talžė namus, parduotuves ir sandėlius, o iš užlietų pastatų teko gelbėti šimtus žmonių.

„Situacija yra beprecedentė. Gyvenu čia 37-erius metus ir tai yra pirmas kartas, kai mums tenka susidurti su tokiu košmaru. Aš nemiegojau visą naktį, tai tiesiog siaubinga. Visas mano tavernos priekis sunaikintas, vėjas jį sugriovė. Dar niekada nemačiau tokio stipraus vėjo, kuris siautėja jau 24 valandas ir dar nesiliauja“, – sakė tavernos savininkas Giorgos Bougos.

Audrą kentėjo ir Kardicos miestas, esantis už 300 kilometrų nuo Atėnų. Lygumoje įsikūrusi vietovė atsidūrė po vandeniu.

Didelis pavojus iškilo čia esantiems avių ūkiams, tad šeimininkai skubėjo gelbėti gyvūnus. Stichija čia sukėlė purvo nuošliaužų, išvartė medžius, sugriovė tiltus ir užliejo kelius, o gyventojams per galingą vėją nutrūko elektros tiekimas.

Neapsieita ir be aukų. Viename Kardicos ūkyje rastas negyvas vyras, o netoliese esančiame miestelyje užlietame name ir moters lavonas.

Dar viena moteris dingo, kai jos automobilį nunešė patvinusi upė. Jos gelbėtojai vis dar nerado. Be to, gelbėtojų brigados ieško išvakarėse nelaimės signalą atsiuntusio laivo su 55 migrantais.

Šiuo metu Graikijoje sutrikęs pietinius ir šiaurinius miestus jungiančių traukinių eismas, vykdomi ne visi skrydžiai ir keltų reisai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų