Baltarusijos milicija sulaikė šimtus moterų: Cichanouskaja reikalauja jas paleisti

Minske šeštadienį vykstant opozicijos demonstracijai, kurios dalyvės reikalavo užbaigti 26 metus trunkantį prezidento Aliaksandro Lukašenkos valdymą, riaušių milicija sulaikė ir į mikroautobusus grūdo šimtus moterų, tarp jų proanūkių turinčią moterį, tapusią protestų judėjimo simboliu.

Baltarusijoje tęsiasi protestai (nuotr. SCANPIX)

Tai buvo dar viena baltarusių moterų akcija išeinant į gatves su vėliavomis ir gėlėmis prieš didžiulius sekmadienio protestus, vykstančius nuo ginčijamų rugpjūčio 9-osios rinkimų.

Šį šeštadienį sulaikytų moterų skaičius yra daug didesnis nei praėjusią savaitę. Moteris sulaikydavo riaušių milicijos nariai juodomis uniformomis, kaukėti pareigūnai chaki spalvos uniformomis ir civiliais drabužiais.

Žmogaus teisių centras „Viasna“ internete paskelbė 328 sulaikytų moterų vardus, o milicijos atstovė Volha Čemodanova naujienų agentūrai AFP sakė, kad sulaikytųjų skaičius bus paskelbtas sekmadienį.

Buvo sulaikyta tiek daug protestuotojų, kad milicijai pritrūko mikroautobusų, pranešė opozicijos Koordinacinė taryba.

Opozicijos lyderė, buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Sviatlana Cichanouskaja pareikalavo paleisti sulaikytas „moterų žygio“ dalyves.

„Visos sulaikytosios turi būti paleistos. Jėgos žinybų darbuotojai turi prisiminti: baltarusiai pasirengę nutraukti tų, kas vykdo nusikalstamus įsakymus, anonimiškumą“, – sakoma S. Cichanouskajos pareiškime, šeštadienį paskelbtame platformos „Telegram“ kanalu.

„Šiandien Minske vyksta savivalė. Nuostabias ir drąsias moteris, kurios teisėtai ir taikiai protestuoja, masiškai ir šiurkščiai sulaiko žmonės be atpažinimo ženklų“, – sakė į Lietuvą pasitraukusi opozicijos lyderė ir nurodė, kad sulaikytųjų sąrašuose jau yra „daugiau kaip 240 baltarusių, net 2004 metais gimusių mergaičių“.

REKLAMA

Maždaug 2 tūkst. moterų dalyvavo „Žėrinčiame žygyje“ su tviskančiais aksesuarais ir protestų judėjimo vėliavomis.

Tarp šeštadienį sulaikytų asmenų buvo 73 metų Nina Bahinskaja, tapusi vienu garsiausių protestų judėjimo veidų. Iš šios prosenelės, dažnai pasitinkamos skandavimu „Nina! Nina!“, milicija atėmė vėliavą ir gėles, ir įstūmė ją į mikroautobusą, tačiau netrukus prie milicijos nuovados paleido.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-09-20 19:05:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baltarusijos mitingai - gera vieta jaunom kurvom susirasti stipru vyra.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų