Anglijoje sparčiai plintant koronavirusui ruošiami nauji ribojimai

Anglijoje koronaviruso plitimui pasiekus dvigubai didesnius tempus, jį stabdyti norima visoje šalyje įvedant tam tikrus ribojimus – nusitaikyta į verslą, neatsiejamą su žmonių judėjimu. Pasigirdo siūlymų įvesti ir dviejų savaičių visuotinį karantiną.

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Ketvirtadienį pranešta, jog šalyje užregistruoti daugiau kaip 3300 nauji ligos atvejai, kurių skaičius pastaruoju metu dvigubėja kas 7-8 dienas.

Plitimą dažniausiai lemia socialiniai kontaktai, todėl Anglijoje jau pradėti riboti jų susibūrimai, o nuo kitos savaitės gali būti įvesti papildomi apribojimai – BBC pranešė, jog Jungtinės Karalystės vyriausybė svarsto laikinai uždaryti apgyvendinimo paslaugas teikiančias įmones: viešbučius, užeigas, nakvynės bei svečių namus ir kt.

Dėl to planuojama galutinai apsispręsti kitą savaitę, manoma, jog tokių priemonių nereikėtų taikyti ilgai norint „nutraukti koronaviruso plitimo grandinę“.

Trečiadienį vakare įvykusiame vyriausybės pasitarime jos patarėjai mokslo ir medicinos klausimais įspėjo, kad Anglijai gresia dar vienas rimtas koronaviruso protrūkis, o spalį galima tikėtis dar daugiau susirgimų ir mirčių dėl šios priežasties.

Be apgyvendinimo įstaigų uždarymų nacionaliniu mastu svarstomas ir aludžių bei restoranų darbo laiko ribojimas, o tiesa, kol kas tokie pasiūlymai yra tik diskusijų lygmenyje ir į realius veiksmus neperaugo.

Apie karantiną, kurio metu stabdomi verslai, o žmonėms draudžiama išeiti iš namų, kol kas nekalbama. Vyriausybės manymu, antroji koronaviruso banga ir tokios priemonės šalies ekonomikai būtų „pražūtingos“.

REKLAMA

Tiesa, mokslo patarėjų grupė nenumatytiems atvejams (Scientific Advisory Group for Emergencies, SAGE) ir mokslininkai iš pandemijos modeliavimo grupės siūlo spalio viduryje įvesti 2 savaičių trukmės visuotinį karantiną, kuris, jų nuomone, sustabdytų viruso plitimą.

Iš viso nuo pandemijos pradžios JK koronavirusas nusinešė daugiau nei 41 tūkst. gyvybių, juo užsikrėtė per 381 tūkst. žmonių.

Ir mirčių, ir susirgimų atvejų skaičiai per pastarąsias dvi savaites šalyje auga.

Šaltinis: anglija.today

Daugiau apie koronavirusą – video reportaže:


Rašyti komentarą...
G
Garbanele
2020-09-18 14:15:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekaip viruso neparibosi,juokinga skaityti visus komentarus.
Atsakyti
-2

N
Nuomonė
2020-09-18 14:33:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
RIBOJIMAI RUIŠIAMI....BORISAS DŽONSONAS DIP STEITUI DIRBA, O IR PATS PLANAS BUVO PARODYTAS DAR 2012 METAIS, ANGLIJOS OLIMPIJADOJ TAIP ,KAD NIEKO NAUJO JŪS ČIA JAU NEPARAŠYSITE!!!! VISAS PLANAS SURAŠYTAS ROKFELERIO KNYGOJ - MEMUARUOSE. PSO - ŠARAŠKINO KORUMPUOTA KONTORA, KURIE NUPIRKO IR MŪSŲ STRIBUS SEIME. TIKISI IŠLIKTI?- TADA TEGU GALVOJA IŠNAUJO, NES TOKIE NEBEREIKALINGI BUS, KAI ATEIS LAIKAS, KAIP IR TOKIŲ STRAIPSNIŲ RAŠYTOJAI, NES PINIGAI, TAI TIK POPIERIUS.....
Atsakyti
-1

E
Emigrantas
2020-09-18 17:35:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką čia meluojate,anglijoje su kaukėm 30% ir tie senoliai! Laisvai visi keliauja,dirba,tikrai nieko įpatingo nėra kaip ir Belgijoje Olandijoje,Prancuzijoje! Vienintelė Lietuva ir gal but dar Vokietija apsikarstę kaukėm kariauja su nematomu priešu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų