Cichanouskaja: rengiamas „juodasis sąrašas“ tų, kurie muša ir kankina žmones

Baltarusijos opozicijos atstovė Sviatlana Cichanouskaja paskelbė, kad rengiamas jėgos struktūrų darbuotojų, opozicijos nuomone, prisidėjusių naudojant smurtą prieš protestuotojus, „juodasis sąrašas“.

„Mums perdavė tų, kas kankina ir muša žmones, vardus ir pavardes. Todėl mes rengiame atskirą valdininkų ir jėgos struktūrų darbuotojų, kurie dalyvavo ir toliau dalyvauja milicijai savivaliaujant, sąrašą. Mes pavadinome jį „Taraikovskio sąrašu“, – savo paskyroje platformoje „Telegram“ parašė S. Cichanouskaja.

34 metų Aliaksandras Taraikovskis rugpjūčio 10 dieną pirmasis žuvo per protestus, kilusius Baltarusijoje po ginčijamų rugpjūčio 9-osios rinkimų. Dėl jo žūties opozicija kaltina jėgos struktūrų darbuotojus.

Pasak S. Cichanouskajos, į sąrašą bus įtraukti žmonės, „prisidėję prie kankinimų, neteisėtų areštų ir tyčiojimosi iš sulaikytųjų“.

„Kaltiesiems identifikuoti aktyviai dirbame su teisių gynėjais ir projektu „Baltarusijos juodoji knyga“. Perduosime šį sąrašą į Ukrainą, Turkiją, Rusiją, Europos Sąjungos šalis ir JAV. Sąrašas bus paskelbtas ir bus nuolat plečiamas“, – rašė ji.

S. Cichanouskaja dar kartą paragino jėgos struktūrų darbuotojus nebenaudoti smurto prieš protestuotojus Baltarusijoje ir „pereiti į baltarusių tautos pusę“.

„Priešingu atveju jums neišvengti teisingo teismo ir bausmės“, – pridūrė buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus.

Baltarusijoje jau daugiau kaip mėnesį vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Opozicija tvirtina, kad jos kandidatė S. Cichanouskaja yra teisėta tų rinkimų laimėtoja. Po rinkimų S. Cichanouskaja spaudžiama valdžios pasitraukė į Lietuvą.   


Rašyti komentarą...
z
zosia tam xxl
2020-09-17 13:09:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
prieik prie mūsų ARO pareigūno nuplėšk kaukę, spjauk į akis ,trenk pagaliu, skaityk,kad invalidumas garantuotas tamstai.
Atsakyti
-2

R
Rimas
2020-09-17 13:24:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pizdink atgal i baltarusija cia ir be taves uztenka dalbajobu
Atsakyti
-4

A
2020-09-17 13:26:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
"Prezidentė", kuri pabėgo į Lietuvą palikdama savo tautiečius
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų