Kalesnikavai pareikšti kaltinimai dėl žalos nacionaliniam saugumui

Baltarusių tyrėjai trečiadienį pareiškė kaltinimus opozicinės Koordinacinės tarybos prezidiumo narei Maryjai Kalesnikavai dėl žalos Baltarusijos nacionaliniam saugumui padarymo.

Kalesnikava sulaikyta ir laikoma Minsko tardymo izoliatoriuje (nuotr. SCANPIX)
92

„Tyrėjai šiandien pareiškė kaltinimus Maryjai Kalesnikavai dėl... raginimų imtis veiksmų, kuriais siekiama pakenkti Baltarusijos Respublikos nacionaliniam saugumui, panaudojant žiniasklaidą ir internetą“, – pranešė Tyrimų komitetas.

(92 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rugpjūčio 23 d. protestas Minske

Kaip pranešama, M. Kalesnikava lieka areštuota, tyrimas tęsiamas.

Baltarusijoje jau daugiau kaip mėnesį vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Rugpjūčio 18-ąją buvusios kandidatės į Baltarusijos prezidentus Sviatlanos Cichanouskajos šalininkai sukūrė Koordinacinę tarybą taikiam valdžios perdavimui organizuoti, tačiau šiuo metu jau praktiškai visi jos prezidiumo nariai yra sulaikyti arba išvaryti iš Baltarusijos.

Baltarusijos valdžia laiko Konstitucinę tarybą antikonstituciniu organu.

M. Kalesnikava buvo sulaikyta rugsėjo 7-ąją. Dviem dienomis vėliau Tyrimų komitetas pranešė, kad ji buvo suimta byloje dėl raginimų užgrobti valdžią.

Opozicionierės advokatė Liudmila Kazak pareiškė, kad jos klientė pastarųjų dienų veiksmus laiko pagrobimu, o kaltinimus – absurdiškais ir politiškai motyvuotais.

Daugiau apie situaciją Baltarusijoje – video reportaže:


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-09-16 19:08:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu Lietuva teisia Palecki, kodel Betka negali teisti k*rvu ir lesbiu?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų