Estijos prezidentė: kaltieji dėl smurto Baltarusijoje turi būti greičiau nubausti

Atsakingieji už smurtą Baltarusijoje turi suvokti, jog esama galimybės, jog jiems teks stoti prieš Tarptautinį Baudžiamąjį Teismą, bet kišimasis į šalies reikalus iš išorės yra nepriimtinas, pirmadienį pareiškė Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid.

„Labai svarbu, jog Minske sprendimus priimantys asmenys suprastų, kad Haga tikrai yra ne taip ir toli“, – pareiškė prezidentė transliuotojo ERR portalui.

Pasak jos, „kaltieji dėl smurto prieš baltarusių opoziciją privalo būti kaip įmanoma greičiau nubausti“.

K. Kaljulaid pabrėžė Baltijos šalių ir Lenkijos vaidmenį keliant klausimą dėl Baltarusijos Europos Sąjungoje, bet sakė, kad šalies likimą privalo spręsti pati tauta.

„Baltarusių tauta turi pati su tuo susitvarkyti. Kišimasis iš išorės neįmanomas ir netikslingas. Ir tai liečia tiek Rytus, tiek Vakarus“, – kalbėjo Estijos prezidentė.

Jos teigimu, Vakarų šalys jau pasimokė iš įvykių Sakartvele ir Ukrainoje.

Baltarusijoje jau daugiau kaip mėnesį vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Per demonstracijas buvo sulaikyti jau daugiau nei 10 tūkst. žmonių, keli asmenys žuvo.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-09-14 17:25:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Flegmos estai atsibudo
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų