Cichanouskaja: bet kokie Lukašenkos ir Putino susitarimai negalios

Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Sviatlana Cichanouskaja išreiškė apgailestavimą dėl šalies autoritariško lyderio Aliaksandro Lukašenkos ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino pirmadienio susitikimo Sočyje.

S. Cichanouskaja (nuotr. Fotodiena.lt)
92

„Noriu priminti Vladimirui Putinui: kad ir ką priimtumėte, kad ir dėl ko sutartumėte per susitikimą Sočyje, tai teisiškai negalios. Visi susitarimai, pasirašyti su neteisėtu Lukašenka, naujosios valdžios bus peržiūrėti. Todėl, kad baltarusių tauta per rinkimus nepasitikėjo Lukašenka ir jo nepalaikė. Labai apgailestauju, kad nusprendėte palaikyti dialogą su diktatoriumi, o ne su baltarusių tauta“, – sakoma S. Cichanouskajos pareiškime, paskelbtame platformos „Telegram“ kanalu.

(92 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rugpjūčio 23 d. protestas Minske

Anksčiau pirmadienį pranešta, kad A. Lukašenka atvyko su darbo vizitu į Rusiją. Planuota, kad prezidentai Sočyje aptars Rusijos ir Baltarusijos bendradarbiavo būklę ir perspektyvas įvairiose srityse, sąjunginius santykius, tarptautinius klausimus, padėtį regione, bendro reagavimo į iššūkius klausimus.

Tai pirmas A. Lukašenkos vizitas į Rusiją nuo tada, kai Baltarusijoje kilo protestų banga dėl jo ginčijamo perrinkimo šeštai kadencijai. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

A. Lukašenkos santykiai su Rusija iki šiol buvo gana permainingi ir jis nekart bandė kiršinti Maskvą su Europos Sąjunga, kai jam tai būdavo naudinga. Tačiau šalyje po rugpjūčio 9-osios rinkimų prasidėjus masiniams protestams jis kreipėsi patarimo ir pagalbos į V. Putiną, su kuriuo reguliariai kalbasi telefonu.

Apie situaciją Baltarusijoje – politologas Linas Kojala:

 


Rašyti komentarą...
A
Arunas
2020-09-14 15:13:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
gera patriotė už bapkių ir i kojas kada tėvynėje karas
Atsakyti
0

N
Najo
2020-09-14 18:24:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cibuliovskaja tegu mauna lauk is lietuvos, ko ji cia amsi ir ka ji domina, tegu cia nebezda ir negadina ora, cia ir taip jis uzterstas
Atsakyti
0

A
Arunas
2020-09-14 15:13:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
gera patriotė už bapkių ir i kojas kada tėvynėje karas
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų