Sumanė, kaip apsaugoti gamtą nuo kaukių: jas gamina iš kanapių

Burną ir nosį dengiančios kaukės dabar išties tapo neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Deja, kasdien išmetamos kaukės – sunkiai yra ir teršia mūsų aplinką. O štai viena gamykla Prancūzijoje sugalvojo kaukes, kuras panaudojus galima tiesiog kompostuoti. Neteršiančios kaukės pagamintos iš kanapių.

Į pietus nuo Paryžiaus esančios gamyklos teritorijoje iš ritinio Frederikas traukia ne įprastą šieną, o sudžiūvusias pluoštines kanapes. 

„Štai čia yra stiebas, o čia viršūnė. Sėklos keliaus žmonių vartojimui, o pluoštinė dalis yra panaši į tai, ką jau matėte gamykloje“, – sako kaukių gamintojas Frederic Roure.

Tūkstantmečiais žmonių naudotas kanapių pluoštas ir šiuolaikinės technologijos šioje prancūzų gamykloje sukuria pastaraisiais mėnesiais žmonių itin geidžiamą produktą. Tik kiek neįprastą. Čia matote, kaip lazeriai kaukes išpjauna iš jau paruošto, tvirtą medžiagą primenančio kanapių pluošto.

Gaminti jį išradingi prancūzai pradėjo metų pradžioje – kovo mėnesį. Kaip tik tuo metu, kai Europą buvo apėmusi pirmoji – mirtinga koronaviruso banga. Prancūzai sugalvojo, kaip kanapių pluoštą paversti filtru, sulaikančiu viruso daleles.

„Augalų pluošto charakteristikos leidžia jas panaudoti labai įvairiai. Kanapės buvo naudojamos tūkstančius metų, iš jų buvo gaminama medžiaga. O mums pavyko pagaminti kvėpavimą filtruojantį pluoštą“, – pasakoja F. Roure.

REKLAMA

Bet svarbiausia ne tik apsauga, kurią siūlo ir įprastos medicininės kaukės, o tai, kad kaukę galima kompostuoti. Skelbiama, kad tai pirmos tokios Europoje kompostuojamos kaukės.

„Aiškiai matome, kad kai mūsų kaukės pakliūva į kompostą – jos grįžta į gamtą ir greitai sunyksta. Įkiškite kanapių pluoštą į žemę ir po 3–6 mėnesių nieko neliks. Tai maistas sliekams. To nepasakysi apie medicinines kaukes – po jų lieka plastikas“, – teigia F. Roure.

Prancūziška kanapinė kaukė kainuoja 95 centus. Gamintojai skelbia nuo kovo mėnesio jau pardavę apie 1,5 mln. tokių kaukių.

O štai gamtosaugininkai skaičiuoja, kad visame pasaulyje kas mėnesį dabar žmonės sunaudoja apie 130 mlrd. vienkartinių kaukių ir 65 mlrd. pirštinių. Dauguma apsaugos priemonių pagamintos iš polipropileno, polietileno ir vinilo. Ir šios priemonės jau teršia mūsų vandenynus. Skaičiuojama, kad įprasta medicininė kaukė vandenyne suirs tik po 450 metų.


Rašyti komentarą...
k
kitas koldūnas
2020-09-15 09:46:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas per briedai???
Giria Bendžiaus statistiką rungtynėse, kurios buvo pralaimėtos. Vadinasi, ne Bendžius atvedė komandą į finalo ketvertą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų