Lukašenka: esu linkęs surengti prezidento rinkimus

Baltarusijos autoritariškas lyderis Aliaksandras Lukašenka, po ginčijamų prezidento rinkimų susidūręs su didžiausio masto protestais per 26 jo valdymo metus, trečiadienį pareiškė neatmetantis galimybės sušaukti pirmalaikius rinkimus, tačiau kalbėti apie jų datą dar anksti.   

A. Lukašenkai paskelbus, kad rugpjūčio 9-ąją vykusiuose rinkimuose jis įveikė politikos naujokę, opozicijos kandidatę Sviatlaną Cichanouskają, surinkęs 80 proc. balsų, šalyje prasidėjo beprecedentės protesto akcijos. Jau mėnesį dešimtys tūkstančių žmonių išeina į gatves reikalauti jo atsistatydinimo.   

(93 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Masiniai protestai Baltarusijoje (08.30)

Trečiadienį transliuotame interviu Rusijos valstybinei žiniasklaidai A. Lukašenka sakė: „Aš linkęs surengti pirmalaikius prezidento rinkimus. Neatmetu to.“  

„Sakau tai pirmąsyk“, – pridūrė jis. 

Opozicija ragino A. Lukašenką pripažinti pralaimėjimą ir atsistatydinti, kad būtų galima surengti naujus rinkimus, kurie atitiktų tarptautinius standartus. 

Režimo jėgos struktūros atsakė areštų bangomis, brutaliu smurtu prieš protestuotojus ir opozicijos lyderių bauginimo bei išvarymo kampanija.

Prezidentas sakė, jog kol kas anksti kalbėti apie tikslią pirmalaikių rinkimų datą, ir pridūrė, kad rinkimai turėtų įvykti įgyvendinus jo pasiūlytas konstitucines reformas. 

S. Cichanouskaja kritikavo A. Lukašenkos planą keisti Konstituciją ir sakė, jog tai tėra jo gudrybė, turinti padėti jam likti valdžioje.   

A. Lukašenka, planuojantis artimiausiu metu Maskvoje susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, interviu taip pat sakė, kad bet kokie būsimi žingsniai dėl tolesnės abiejų valstybių integracijos turi būti grindžiami lygiateisiškumo principu.   

REKLAMA

Rusija ir Baltarusija yra sudariusios sąjunginę valstybę. Neseniai Maskva paragino stiprinti šalių integraciją, tačiau A. Lukašenka anksčiau nekart atmetė abiejų valstybių suvienijimo galimybę. 

„Esame suverenios nepriklausomos valstybės“, – sakė jis Rusijos valstybinės žiniasklaidos žurnalistams. 


Rašyti komentarą...
R
Ryta
2020-09-14 19:48:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jai reiks rinkimus per nauja, tai jis pripažins juos kad jie buvo suklastoti, o kada, lt to nebuvo. Lietuvos valdziazmogei ir bando viską suklastoti, ir kostitucija jau ciut ne uzpakaly šluostosi, tai apie klastojimus arba gerai arba nieko. Lt korumpuociaus Europos valstybė. Kiek išsiaiškino, kas dirba KGB ir grybauskaite ir lasbergys ir visi dirbo, su valstybės paslaptimis, tai kokios ten paslaptys jai buvusi prezidentė yra įvardijama kai dirbusi KGB. Ner ne lt valstybės ne paslapčių ☹️
Atsakyti
0

K
Kvapas
2020-09-17 13:22:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ssedek zonoj toliau ir nieko nepripazink
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų