Atskleidė žmonių požiūrį į vyrus: jeigu apvalesnis – geresnis tėvas?

Mokslininkai nustatė galimą ryšį tarp vyrų kūno sudėjimo ir kitų žmonių požiūrio į jų tėvystės įgūdžius. Paaiškėjo, kad vyrai, kurie turi antsvorio, kitiems atrodo geresni tėvai už likusius vyrus.

Atskleidė žmonių požiūrį į vyrus: jeigu pilnesnis – geresnis tėvas? (nuotr. shutterstock.com)

Tyrime, kurį atliko Misisipės universiteto mokslininkai, dalyvavo 800 žmonių. Jiems rodė įvairaus kūno sudėjimo vyrų nuotraukas. Apklausti žmonės pažymėjo, kad nepasitiki liesų vyrų tėvystės gebėjimais. Jiems taip pat kėlė klausimų tokių vyrų gebėjimas laikytis monogamijos, rašoma „Daily Mail“.

Stambesni vyrai, anot apklaustųjų, yra labiau pasižymintys geromis tėviškomis savybėmis. Mokslininkų teigimu, daugiau sveriančius tėvus žmonės vertina kaip mažiau dominuojančius, o tai reiškia, kad santykiai su jais bus „paprastesni“ ir „šiltesni“. 

Kol apklausos dalyviai stebėjo vyrų nuotraukas, jiems buvo užduodami klausimai, kiek jose pavaizduoti vyrai galėtų būti linkę atitikti tam tikrus pozityvius ar negatyvius elgesio modelius. Pavyzdžiui, ar vyras nuotraukoje yra pasirengęs padėti vaikui ruošti namų darbus arba, atvirkščiai, ar vyras nuotraukoje galvoja, kad vaikai jį erzina. 

Tiesa, didelį antsvorį turintys vyrai apklausos dalyviams taip pat kėlė įtarimų. Pasak mokslininkų, pernelyg didelis svoris yra siejamas su disciplinos trūkumu. 

Mokslininkai anksčiau taip pat pabandė atsakyti, kodėl dabar dažniau vaikai gimsta vasarą, o ne pavasarį, kaip anksčiau. Teorijų yra daug, tačiau paprasto paaiškinimo mokslininkai kol kas neatranda. Mat šiuo atveju gali veikti ne tik kultūriniai ar gamtiniai reiškiniai, bet ir toks dalykas, kaip klimato kaita. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų