Kremlius sako nematąs priežasties kaltinti Rusiją dėl Navalno apnuodijimo

Ketvirtadienį Kremlius pareiškė, kad nėra priežasties kaltinti Rusiją, Vokietijai pranešus, kad opozicionierius Aleksejus Navalnas buvo apnuodytas nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Aleksejus Navalnas (nuotr. SCANPIX)

„Mes nenorėtume, kad mūsų partneriai Vokietijoje ir kitose Europos valstybėse skubėtų daryti kokias nors išvadas“, – Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas pareiškė žurnalistams.

„Priežasties kaltinti Rusijos valstybę nėra“, – pridūrė jis.

Pasak D. Peskovo, nėra priežasties Vakarams skelbti naujas sankcijas Rusijai arba nutraukti „Nord Stream 2“ dujotiekio projektą.

„Mes nesuprantame, kokia gali būti kokių nors sankcijų priežastis“, – kalbėjo jis.

Pasak D. Peskovo, Rusija nori iš esmės išsiaiškinti, kas atsitiko vienam pagrindinių prezidento Vladimiro Putino kritikų, tačiau jo apnuodijimas niekam neatnešė naudos.

„Aš nemanau, kad kam nors tai galėjo būti naudinga“, – sakė D. Peskovas.

Kalbėdamas apie 44 metų politiką D. Peskovas vadino jį „Berlyno pacientu“, laikydamasis senos V. Putino ir kitų Kremliaus pareigūnų tradicijos neminėti A. Navalno vardo.

Vokietija trečiadienį pranešė, kad A. Navalnas buvo apnuodytas nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“, kuri buvo panaudota 2018 metais per ataką Britanijoje prieš buvusį rusų šnipą Sergejų Skripalį ir jo dukterį.

Tai sukėlė Vakarų valstybių pasipiktinimą ir raginimus imtis naujų sankcijų, tarp jų uždaryti beveik baigtą „Nord Stream 2“ projektą  –  beveik 10 mlrd. eurų atsiėjusį vamzdyną, nutiestą per Baltijos jūrą ir turintį beveik dvigubai padidinti Rusijos gamtinių dujų eksportą į Vokietiją.

REKLAMA

A. Navalnas rugpjūčio 20-ąją blogai pasijuto lėktuve, kuriuo iš Tomsko miesto Sibire buvo begrįžtantis į Maskvą. Iš pradžių jis buvo gydomas Rusijos ligoninėje, o vėliau perkeltas į specializuotam gydymui į kliniką Berlyne.

Iki šiol pacientas yra komos būklės, bet jo sveikata palaipsniui gerėja, trečiadienį sakė jo gydytojai.


Rašyti komentarą...
V
Vidas Tom
2020-10-19 23:00:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad tik idiotai tiki jog kremlius nuodijo tą žiurkėną .
Būtų nuodijas, tai niekas nebūtų jo isgelbėjas .
Čia pigi ir tik idiotams įtikinti skirta afera .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų