ES atstovybės Minske vadovas ragina išlaisvinti visus per protestus sulaikytus žmones

Europos Sąjungos atstovybės Baltarusijoje vadovas Dirkas Schuebelis (Dirkas Šiūbelis) ketvirtadienį paragino šios šalies valdžią gerbti tautos teisę į taikų protestą, susilaikyti nuo smurto ir išlaisvinti visus anksčiau sulaikytus demonstracijų dalyvius.

Protestai Baltarusijoje (nuotr. SCANPIX)

„Pastarosiomis dienomis mes su kolegomis gauname pranešimų apie žmonių aukas, kančias, žmogiškojo orumo ir teisingumo žeminimą Baltarusijoje. Rytojaus ES Užsienio reikalų tarybos posėdžio išvakarėse raginame valdžią garantuoti Baltarusijos žmonių teisę į taikų protestą“, – sakoma D. Schuebelio pareiškime.

„Raginame valdžią susilaikyti nuo smurto, išlaisvinti savavališkai sulaikytus žmones ir užtikrinti, kad būtų laikomasi deramų teisinių procedūrų“, – pabrėžė diplomatas.

Anksčiau ketvirtadienį D. Schuebelis ir Europos šalių ambasadoriai Minske atnešė gėlių į sostinės vietą, kur šią savaitę žuvo vienas iš protesto dalyvių. 

Baltarusijoje nuo sekmadienio vyksta protestai, demonstrantų ir teisėsaugos pareigūnų susirėmimai. Protestuotojai nesutinka su oficialiai skelbiamais sekmadienį vykusių rinkimų rezultatais, kuriais remiantis, dabartinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka su 80 proc. balsų užsitikrino šeštą kadenciją, o jo varžovė opozicijos kandidatė esą surinko 10,9 proc. balsų.

Opozicija teigia, kad rezultatai buvo suklastoti.

Bendras sulaikytųjų per protestus skaičius ketvirtadienio rytą siekė 6,7 tūkstančio. Per demonstracijas vienas žmogus žuvo, daugiau kaip 250 nukentėjusiųjų gydomi ligoninėse. Trečiadienio vakarą patvirtinta dar vieno protestuotojo, kuris buvo sulaikytas sekmadienį pietrytiniame Gomelio mieste, mirtis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų