Latvija – už sankcijas Baltarusijos pareigūnams

Latvija pritaria siūlymui paskelbti sankcijas atskiriems Baltarusijos pareigūnams, atsakingiems už prezidento rinkimų klastojimą ir susidorojimą su protestuotojais, ketvirtadienį pareiškė užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius.

Remiantis jo „Twitter“ žinute, šalyje tęsiasi smurtas prieš šeštajai kadencijai oficialiai perrinkto prezidento Aliaksandro Lukašenkos kritikus, o politinis dialogas nevyksta.

(123 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Protestai Baltarusijoje

Latvių diplomatijos vadovas išdėstys Rygos poziciją per penktadienį vyksiantį susitikimą su savo kolegomis iš kitų ES šalių.

Bloko užsienio reikalų ministrai ketina penktadienį surengti neeilinį posėdį, per kurį apžvelgs padėtį Baltarusijoje, Libane ir rytų Viduržemio jūros regione, paskelbė Bendrijos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis).

„Aptarsime neatidėliotinus klausimus ir nagrinėsime padėtį Viduržemio jūros rytinėje dalyje, Baltarusijos prezidento rinkimus bei įvykius Libane“, – trečiadienį parašė jis „Twitter“.

Europos Sąjungai rimtą susirūpinimą kelia tiek padėtis Baltarusijoje, kur po ginčijamų prezidento rinkimų prasidėjo neramumai, tiek augančią įtampą tarp Turkijos ir Graikijos dėl naftos ir dujų telkinių žvalgymo Viduržemio jūroje.

Antradienį blokas pasmerkė rinkimus Baltarusijoje, pripažinęs, kad jie nebuvo „nei laisvi, nei sąžiningi“. J. Borrellis pagrasino įvesti sankcijų „už stebimą smurtą, nepagrįstus areštus ir rinkimų rezultatų klastojimą atsakingiems asmenims“.

REKLAMA

Penktadienį paskirtas ES Užsienio reikalų tarybos susitikimas vyks vaizdo konferencijos formatu – tai reiškia, kad ministrai negalės priimti politinių sprendimų, bet, pavyzdžiui, turės teisę pavesti pareigūnams įvertinti turimas galimybes.

„Tai paspartintų konkrečių veiksmų priėmimo procesą“, – paaiškino vienas šaltinis ES institucijose. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų