Kandidatė į Baltarusijos prezidentus Tichanovskaja reikalauja perskaičiuoti balsus

Kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja pateikė skundą Centrinei rinkimų komisijai (CRK), reikalaudama perskaičiuoti balsus, pirmadienį pranešė opozicijos kandidatės atstovė spaudai Ana Krasulina.

Dėl laiminčio Lukašenkos Minske kilo susirėmimai: gyventojai protestuoja prieš pirminius rinkimų rezultatus (nuotr. SCANPIX)
123

„Skundas pateiktas dėl išaiškintų įstatymų pažeidimų skaičiuojant balsus, reikalaujama juos perskaičiuoti. Jei pakartotinis balsų skaičiavimas neįmanomas, rinkimai atskirose apylinkėse turi būti pripažinti negaliojančiais“, – sakė ji.

(123 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Protestai Baltarusijoje

S. Tichanovskaja anksčiau pirmadienį pareiškė, kad jos rinkimų štabas įrodinės, kad vyko didelio masto rinkimų falsifikacija, ir pateiks skundą CRK dėl oficialių rezultatų.

CRK skelbiami preliminarūs rinkimų rezultatai rodo, kad su 80,08 proc. balsų dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka užsitikrino šeštą kadenciją, o S. Tichanovskaja esą surinko 10,09 proc. balsų.

Opozicija teigia, kad rezultatai buvo suklastoti.

Sekmadienio vakarą į Minsko ir kitų Baltarusijos miestų gatves protestuoti išėjo opozicijos šalininkai, kilo protestuotojų susirėmimų su milicija.

Žmogaus teisių gynėjai praneša, kad per susirėmimus Minske ir kituose miestuose nukentėjo dešimtys protestuotojų, taip pat skelbiama apie vieno žmogaus žūtį.

Tuo metu Vidaus reikalų ministerija pirmadienį paskelbė, kad per neramumus šalies miestuose buvo sužeisti 39 teisėsaugos pareigūnai ir daugiau kaip 50 civilių, buvo sulaikyta apie 3 000 žmonių, iš jų apie tūkstantis – Minske.

Baltarusijos tyrimų komitetas pirmadienį ryte pranešė pradėjęs baudžiamąjį tyrimą dėl masinių riaušių ir jėgos naudojimo prieš milicijos pareigūnus.

REKLAMA

S. Tichanovskaja, siekdama išvengti provokacijų, nedalyvaus protestuose – atstovė

 

Opozicijos kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja nedalyvaus gatvės protestuose dėl rinkimų rezultatų, siekdama išvengti provokacijų, pirmadienį pranešė jos atstovė Ana Krasulina.

„Komanda nusprendė, jog ji nedalyvaus protestuose, kad išvengtų provokacijų, – naujienų agentūrai AFP sakė A. Krasulina. – Pareigūnai gali sukurti kokią nors provokacinę situaciją, kad ją sulaikytų, o mums reikia, kad ji būtų laisvėje.“

Tuo metu liudininkai praneša apie Minsko centre prie vyriausybės rūmų telkiamus milicijos ir specialiųjų pajėgų automobilius, teisėsaugos organams veikiausiai ruošiantis naujiems protestams.

Kaip pranešama, automobilių eismas pagrindine miesto gatve – Nepriklausomybės prospektu – neblokuojamas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų