Specialiųjų pajėgų smurtas Baltarusijoje pareikalavo aukų: mirė sunkvežimio pervažiuotas vairuotojas

Baltarusijos žmogaus teisių gynėjai pirmadienį pranešė, kad per praeitą naktį Minske vykusius demonstrantų ir milicijos susirėmimus žuvo vienas žmogus ir dar dešimtys buvo sužeisti, tūkstančiams žmonių išėjus į gatves pareikšti pasipiktinimo prezidento Aleksandro Lukašenkos pergale per galimai suklastotus rinkimus.

Baltarusijos nakties įvykiai nuotraukų galerijoje (nuotr. SCANPIX)
123

„Minske žuvo vienas iš protesto akcijos, vykusios Minske naktį iš rugpjūčio 9-osios į 10-ąją, dalyvių“, – sakoma žmogaus teisių centro „Viasna“ pranešime.

(123 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Protestai Baltarusijoje

Aktyvistų duomenimis, vienas jaunuolis patyrė mirtiną galvos traumą, kai Nugalėtojų prospekte jį parbloškė saugumo pajėgų specialioji mašina. Į įvykio vietą atvažiavę greitosios pagalbos medikai jo išgelbėti nesugebėjo.

Be to, „Viasna“ nurodė, kad Minsko ligoninėse gydomi dešimtys per demonstracijas sužeistų žmonių.

„Yra žinoma, kad karinės ligoninės du skyriai užimti sužeistųjų. Be to, nukentėjusiųjų esama Greitosios medicinos pagalbos ir Minsko 6-ojoje ligoninėje“, sakoma pranešime.

„Viasna“ duomenimis, Minske buvo sulaikyta mažiausiai 110 žmonių, iš jų mažiausiai 40 – rinkimų apylinkėse arba prie jų, o dar 70 – per opozicijos šalininkų protestus. Taip pat buvo areštų kituose miestuose.

Baltarusijos nakties įvykiai nuotraukų galerijoje

Kaip pirmadienį pranešė Centrinė rinkimų komisija, remdamasi preliminariais balsų skaičiavimo rezultatais, per sekmadienį vykusius prezidento rinkimus autoritarinis lyderis A. Lukašenka užsitikrino šeštąją kadenciją, surinkęs 80,23 proc. balsų, o pagrindinė opozicijos kandidatė Svetlana Tichanovskaja sulaukė 9,9 proc. rinkėjų palaikymo.

REKLAMA

Sekmadienio vakare, kai buvo paskelbti triuškinamą A. Lukašenkos pergalę rodantys balsavusių rinkėjų apklausos rezultatai, tūkstančiai žmonių išėjo į gatves Minske ir virtinėje kitų Baltarusijos miestų. Per šias demonstracijas kilę susirėmimai su stipriomis saugumo pajėgomis tęsėsi iki pirmadienio paryčių.

Jokių oficialių pranešimų apie areštuotus ir sužeistus žmones Baltarusijos tarnybos kol kas nepaskelbė.

Baltarusijos tyrimų komitetas pirmadienį ryte pranešė pradėjęs baudžiamąjį tyrimą dėl masinių riaušių ir jėgos naudojimo prieš milicijos pareigūnus.


Rašyti komentarą...
S
Sekmes
2020-08-10 12:35:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Maidanas be auku negali apsieiti. Tikiuosi Batka uz kuri uzbalsavo 80%, atsilaikys pries sita liberastine sorosistine gauja.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų