Susirėmimai Minske: milicijos sunkvežimis įvažiavo į protesto dalyvių minią

Minske milicija pradėjo vaikyti miesto gatvėse susirinkusią protestuojančią dėl sufabrikuotų rinkimų rezultatų minią. Vyksta grumtynės su pareigūnais, o vienas milicijos sunkvežimis tiesiog įsirėžė į žmones, vienas asmuo buvo sunkiai sužeistas.

Susirėmimai Minske: milicijos sunkvežimis įvažiavo į protesto dalyvių minią (nuotr. YouTube)

„Belsat“ skelbiama, kad jaunas vyras įsikabino į žmones važiavusį milicijos sunkvežimį, tačiau vairuotojas pradėjo manevruoti į šonus ir tiesiog pervažiavo nukritusį protesto akcijos dalyvį. Skelbiama, kad nėra leidžiama iškviesti greitąją pagalbą, vyras buvo nuneštas ant žolės, kur jam pagalbą suteikia savanoriai.

Baltarusijoje šiandien baigėsi prezidento rinkimai: pirminiai rezultatai sukėlė baltarusių įtūžį, nes buvo paskelbta, kad 80 proc. balsų surinko dabartinis prezidentas A. Lukašenka. Žmonės daugelyje Baltarusijos miestų išėjo į gatves, prasidėjo susidūrimai su milicijos daliniais.

Liudininkai praneša, kad Minske ir kituose miestuose yra išjungtas interneto ryšys.

Naujienų kanalas „Nexta“ skelbia, kad Minske „ne mažiau 100 tūkst. žmonių išėjo į gatves“, milicija naudoja spec. priemones: garsines granatas, gumines kulkas, bando išstumti minią iš gatvių.

Opozicijos kandidatė Svetlana Tichanovskaja išplatino kreipimąsi į šalies valdžią, kuriame paragino nutraukti smurtą prieš šalies gyventojus: „Noriu paprašyti milicijos ir kariuomenės prisiminti, kad jie yra tautos dalis. Ir paprašyti savo rinkėjų – nepasiduokite provokacijoms, nereikia suteikti pagrindo naudoti prieš jus smurtą. Aš žinau, kad baltarusiai rytoj jau pabus naujoje šalyje ir tikiuosi, kad rytoj bus tik geros naujienos. Prašau, nutraukite smurtą. Visų pirma, karininkai, aš žinau, kad jūs tai galite padaryti“. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų