Bebrai sunkiu darbu išsikovojo sau gyvenamąją vietą viename Anglijos kaime

Bebrai sunkiu darbu išsikovojo sau gyvenamąją vietą vienoje Anglijos kaimo vietovėje, tad Britanijoje prieš kelis šimtus metų praktiškai išnaikinti bebrai, panašu, gali vėl sugrįžti į šalies upes.

Dar prieš kelerius metus Jungtinėje Karalystėje vargu ar būtų įmanoma pamatyti šiuos gyvūnus. Bebrai karalystėje buvo visiškai išmedžioti prieš daugiau nei 400 metų dėl mėsos, kailio ir sruoglių –  išskyrų, naudojamų medicinoje ir kosmetikoje.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Bebrai sunkiu darbu išsikovojo sau gyvenamąją vietą viename Anglijos kaime

Bet pietvakarių Anglijoje, Devone, Oterio upėje, 2013 m. nežinia iš kur atsiradusi buvo aptikta viena bebrų šeima. Bebrus jau norėta išprašyti, bet buvo nuspręsta leisti jiems pagyventi Devone penkerius metus stebint poveikį aplinkai ir vietos ūkininkams.

Rezultatai nustebino: Oterio upėje atsigavo žuvys, paukščiai, pelėnai. O bebrų užtvankos net sumažino potvynių dirbamuose laukuose.

„Žinoma, bebrai gali nuversti medį ir netinkamoje vietoje. Dėl bebrų buvo patvinęs vienas bulvių sklypas ir praradome dalį derliaus. Bet dažniausiai buvo atvirkščiai – jie padėjo suvaldyti potvynius statydami užtvankas“, – sako ūkininkas Johnas Varley.

Taigi po penkerių metų bandomojo laikotarpio vyriausybės lygiu leista bebrams toliau gyventi Oterio upėje. Ir jau svarstoma pradėti konsultacijas dėl jų populiacijos gaivinimo visoje šalyje.

„Jei norite, kad visavertė gamta sugyventų su jūsų ūkiais, kur auginamas sveikas, tvarus maistas – bebrai gali jums padėti. Jie natūraliai sutvarko gamtą. Ūkininkai net galėtų mokėti pinigus už bebrų apgyvendinimą jų žemėse“, – komentavo aplinkos ministrė Rebecca Pow.

 

 

 

 

Per penkerius metus Devone bebrų šeima išsiveisė iki 15-kos šeimų ir pastatė 28 užtvankas.

 

 


Rašyti komentarą...
H
Hj
2020-08-07 22:36:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na musiškiams tai nemotais. Neįvertina.
Atsakyti
0

H
Hj
2020-08-07 22:36:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na musiškiams tai nemotais. Neįvertina.
Atsakyti
0

F
Faktas
2020-08-08 03:16:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Didsžiausias bebrų priešas yra kvailas dvikojis padaras.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų