Antausis Kremliui: rusai masiškai gauna SMS žinutes, kuriose už 10 mln. dolerių siūloma išduoti įsilaužėlius

Rusijos miestų gyventojai vakar suskubo pranešti, kad gauna SMS su siūlymu suteikti JAV valstybės departamentui informaciją apie kišimąsi į 2016-ųjų rinkimus ir gauti už tai 10 mln. dolerių. Kas tiksliai išsiuntinėjo informaciją su nuorodomis į oficialius šaltinius – neaišku.

D. Trumpas naudojasi išmaniuoju telefonu Baltuosiuose rūmuose (nuotr. SCANPIX)

Žinučių siuntinėjimas prasidėjo po to, kai Valstybės departamento vadovas Mike’as Pompeo pažadėjo 10 mln. dolerių už informaciją apie žmones, kurie kitų valstybių vardu bando kištis į amerikiečių rinkimus. 

Jekaterinburgo gyventoja portalui „It’s My City“ papasakojo, kad rugpjūčio 6-ąją gavo išsyk dvi SMS žinutes, rusų ir anglų kalbomis. Vieną iš jų buvo atsiųsta iš telekomunikacijų tiekėjo numerio, o antroji – iš nežinomo numerio. Netrukus pasipylė šimtų kitų rusų liudijimai socialiniuose tinkluose ir naujienų portaluose, įskaitant ir Jekaterinburgo Dūmos deputatą Timofejų Žukovą, su analogiškomis žinutėmis, rašoma „Znak“. 

Portalo „Pikabu“ duomenimis, tokias pačias SMS žinutes gavo Saratovo, Krasnodaro, Vladivostoko, Čeliabinsko, Permės ir Tiumenės gyventojai: visiems jiems yra siūloma kreiptis dėl papildomos informacijos nuoroda  rfj.tips/bngc.

Paspaudus ant nuorodos atsidaro oficialiai patvirtintų JAV tarnybų paskyrų „Twitter“ žinutės rusų kalba.

Numeris, iš kurio siunčiamos žinutės, negali būti nustatytas ir nepriima atsakymų, rašoma vl.ru. Pranešimus rusai gauna per programą „CentrSoobsh“, kuri dažniausiai naudojama fiktyvių ar reklaminių žinučių siuntimui.

JAV atstovybė Rusijoje portalui „It’s My City“ patvirtino, kad informacija žinutėse yra tikra.

REKLAMA

„Taip, taip tikra programa, kurią vakar pristatė valstybės sekretorius Pompeo. Siuntinėjimas – kampanijos dalis, į kurią įeina ir kiti socialiniai tinklai, pavyzdžiui „Twitter“, – cituojamas diplomatinės atstovybės atsakymas.

JAV „Atlygio už teisingumą“ programa veikia jau ne vienerius metus. Valstybė skelbia, kad išmokėjo jau 150 mln. dolerių daugiau nei 100 žmonių, kurie pateikė vertingos operatyvinės informacijos, „leidusios pasodinti teroristus už grotų arba išvengti tarptautinio terorizmo aktų visame pasaulyje“. 10 mln. JAV dolerių – rekordinis siūlymas.

2018-aisiais buvo siūlomi 5 mln. už informaciją apie Šiaurės Korėjos programišius, o šių metų liepą – po 1 mln. dolerių už du ukrainiečių programišius. 

Rusijos URM atstovė Marija Zacharova savo „Facebook“ paskyroje tokį JAV elgesį pavadino „tikrų tikriausiu hibridinio karo pavyzdžiu“. 

Baltarusijos teisėsauga netikėtai daugeliui suėmė 33 Rusijos privačios karinės bendrovės „Vagner“ samdinius. Valdžios atstovų teigimu, į Baltarusiją galėjo atvykti daugiau nei 200 smogikų, kurie turėjo „destabilizuoti situaciją rinkimų kampanijos metu“. Sulaikytiesiems iškelta baudžiamoji byla dėl terorizmo. Rusijos ekspertai tvirtina, kad samdiniai tapo politinių žaidimų įkaitais.

 


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-08-08 00:02:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
O rusai zvengia ir kuria fantazijas kaip pasitycioti is JAV debilu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų