Nerimas JAV – milijonai žmonių masiškai ginkluojasi

Smarkiai koronaviruso paveiktose Jungtinėse Valstijose, kaip ir visame pasaulyje, dauguma verslų kenčia. Bet, pasirodo, dabar ten tikras aukso amžius ginklų prekeiviams. Daugiausia pastaraisiais mėnesiais ginkluojasi baltaodžiai vyrai ir moterys.

Skelbiama, kad jie nori apsiginti nuo „Black Lives Matter“ protestų, kurie neretai baigiasi smurtu. O juodaodžiai amerikiečiai ginklus perka, nes prarado pasitikėjimą policija.

Amerikoje nuolat prisimenamas visame pasaulyje prieš mėnesį išgarsėjęs vaizdelis. Čia į septintą dešimtmetį įžengę vyras ir žmona Sent Luise, Misūrio valstijoje, išėjo į savo milijono eurų vertės namo kiemą su ginklais, norėdami nuginti į šalį „Black Lives Matter“ protestuotojus.

Vyras ir žmona sako tuomet bijoję ne tik dėl savo turto, bet ir gyvybės, kai pro šalį ėjo minia.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nauja tendencija JAV – milijonai žmonių masiškai ginkluojasi

Šiemet dėl policijos uždusinto juodaodžio Ameriką krėtę protestai ne kartą virto riaušėmis, vandalai ne tik griovė istorines vergvaldžių statulas, bet ir gadino niekuo dėtų žmonių privatų turtą ir verslus.

Ir nors Misūrio valstijoje gyvenanti ginkluota pora bandydama nuginti protestuotojus užsidirbo sau teistumą, mat teisėsauga nusprendė, kad jie neturėjo teisės viešai grasinti ginklais – panašu, kad griebtis ginklo po šalyje prasiautusių protestų pasiryžę vis daugiau amerikiečių.

JAV Federalinis tyrimų biuras skaičiuoja, kad dėl leidimo įsigyti ginklus birželį kreipėsi rekordiškai daug amerikiečių – beveik 4 mln. Daugiausia baltaodžiai vyrai – 55 proc. Dar 16 proc. sudaro baltaodės moterys. Norinčių apsiginkluoti amerikiečių skaičius tik šiek tiek mažesnis fiksuotas ir liepą: maždaug 3 mln. 700 tūkst. Tai maždaug 50 proc. augimas palyginti su pernai metais.

Įsigyti ginklų savigynai panoro ir beveik 60 proc. daugiau juodaodžių amerikiečių. Tiesa, čia, pasak tendencijos stebėtojų, kiek kitokia motyvacija.

Baltaodžiai ginkluojasi norėdami apsiginti nuo protestų smurto, o juodaodžiai nori apsiginti patys, mat prarado pasitikėjimą policija.


Rašyti komentarą...
P
Paulius
2020-08-09 08:41:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jai neturi teistumo ir nesi protiškai atsilikęs Lietuvoje gali įsigyti ir laikyti ginklą. Tad kokios pas tave problemos?
Atsakyti
-5

J
Jule
2020-08-09 10:03:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ginklai tik adekvataus elgesio ir mastymo zmonems gali but duodami, o ne visokiems ereliams ir durneliams, ar ne taip?
Atsakyti
-3

T
Tomas
2020-08-08 22:46:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ginklas reikalingas daiktas Lietuvo neįmanoma jo įsigyti nes pas mus korono smegenimis valdinykai neleidze nebent nelegali , laikui bėgant Lietuvo ginklas bus reikalingas nes į rinkimus daugeuse smelkesi nusikaltėlei , vagys , aferistai, laikui bėgant ginklas ne pamaisys kad ir nelegalus .....
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų