Norvegijoje sulaikytas dėl teroro atakos planavimo ieškomas vyras

Norvegų žvalgybos tarnyba ir policija antradienį sulaikė vieną vyrą, ieškomą Italijoje dėl teroro atakos planavimo, o žiniasklaida pranešė, kad jis yra susijęs su islamo fundamentalistų dvasininku, kurį Norvegija kovą išdavė Italijai.

Norvegijos policija (nuotr. SCANPIX)

Norvegijos žvalgybos tarnyba PST nurodė, kad minimas asmuo buvo sulaikytas Vikeno apygardoje šalies pietryčiuose.

„Su vietos policijos pagalba PST šiandien sulaikė vyrą, kuris yra ieškomas užsienyje“, – naujienų agentūrai AFP sakė PST atstovas Trondas Hugubakkenas,

„Jis – Norvegijos pilietis ir yra ieškomas baudžiamojoje byloje Italijoje“, – pridūrė jis.

Kaip pranešė visuomeninis transliuotojas NRK, minimas vyras yra įžengęs į penktą dešimtį metų, o Italijoje jis ieškomas dėl teroro atakos planavimo.

Manoma, kad jis susijęs su Irako kurdų dvasininku Najmuddinu Ahmadu Faraju (Nadžmudinu Ahmadu Faradžu), dar žinomu kaip mula Krekaras.

64-erių Krekaras buvo suimtas Norvegijoje 2019-ųjų liepą, o anksčiau Italijos teismas jį už akių nuteisė 12 metų kalėjimo.

Italų teismas pripažino jį kaltu vadovavus dabar jau išardytam džihadistų tinklui „Rawti Shax“. Šis, kaip manoma, buvo susijęs su džihadistų grupuote „Islamo valstybė“ (IS) ir yra įtariamas išpuolių Vakaruose organizavimu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų