Baltarusija pakeitė Astravo AE licencijų tvarką: reaktorių įjungs „artimiausiomis dienomis“

Baltarusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos Branduolinės ir radiacinės saugos departamentas („Gosatomnadzor“) pakeitė licencijų suteikimo Astravo atominės elektrinės reaktorių įjungimui tvarką – licencijos bus išduodamos atskirai kiekvienam pagrindiniam įjungimo etapui.

Iki šiol buvo numatyta išduoti vieną bendrą eksploatavimo licenciją.

„Reguliavimo institucija nuosekliai ir atsižvelgdama į AE parengtį išduos leidimus kiekvienam iš pirmojo reaktoriaus įvedimo į eksploatavimą etapui, o užbaigus visus etapus bus svarstomas pirmojo reaktoriaus eksploatavimo licencijos išdavimas“, – teigiama „Gosatomnadzor“ pranešime.

Baltarusijos energetikos ministerija antradienį pranešė, jog Astravo AE pirmojo reaktoriaus „fizinis įjungimas planuojamas artimiausiomis dienomis“.

Pirmoji Baltarusijoje branduolinė jėgainė, turėsianti du rusiško VVER projekto reaktorius, kurių kiekvieno galia – 1200 megavatų, statoma Gardino srityje už maždaug 50 kilometrų nuo Vilniaus ir mažiau nei 30 kilometrų nuo Lietuvos sienos. Antrąjį reaktorių tikimasi įjungti praėjus maždaug vieneriems metams nuo pirmojo reaktoriaus veiklos pradžios.

Lietuva yra didžiausia Baltarusijoje statomos elektrinės kritikė ir yra pasiryžusi boikotuoti jos elektros patekimą į rinką. Tuo tarpu Minskas atmeta Vilniaus priekaištus dėl saugumo reikalavimų nepaisymo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų