Afganistano kariai nukovė aukšto rango „Islamo valstybės“ narį

Afganistano pagrindinė žvalgybos tarnyba vėlai šeštadienį pranešė, kad specialiosios pajėgos per operaciją šalies rytuose nukovė aukšto rango džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) vietos atšakos narį.

Islamistai (nuotr. SCANPIX)

Nacionalinio saugumo direktorato pareiškime nurodoma, jog netoli Džalalabado miesto likviduotas Assadullah Orakzai (Asadula Orakzajus) buvo IS žvalgybininkų vadovas.

Įtariama, kad A. Orakzai prisidėjo prie kelių aukų pareikalavusių išpuolių Afganistane – tiek prieš kariuomenės, tiek prieš civilinius taikinius.

Remiantis praėjusią savaitę Jungtinių Tautų paskelbta ataskaita, pirmąjį 2020-ųjų pusmetį šalyje 13 proc. sumažėjo dėl smurto žuvusių ir sužalotų civilių skaičius, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.

Ataskaitoje teigiama, kad aukų iš dalies sumažėjo dėl to, kad tarptautinės pajėgos, kurios dabar imasi veiksmų tik paprašius pagalbos Afganistano pajėgoms, apribojo savo operacijas, o džihadistai pradėjo rečiau rengti atakas.

Pasak dokumento autorių, pirmąjį šių metų pusmetį JT užfiksavo 17 civilių gyventojų gyvybių pareikalavusių IS išpuolių – tai yra daug mažiau nei 97 atakos, įvykdytos tuo pačiu laikotarpiu pernai.

JT duomenimis, per pirmąją 2020-ųjų pusę smurtiniai išpuoliai Afganistane iš viso pareikalavo 1 282 gyvybių, o dar 2 176 žmonės buvo sužeisti.

Kovo mėnesį šalies sostinės centre įsikūrusiuose sikhų maldos namuose siautėjęs vienas „Islamo valstybės“ kovotojas nužudė 25 tikinčiuosius ir sužeidė dar aštuonis.

Ginkluotas užpuolikas buvo kelioms valandoms paėmęs įkaitais daug maldininkų, kol afganų specialiosios pajėgos, padedamos užsienio karių, mėgino neutralizuoti pavojų. Mažiausiai viena iš aukų buvo vaikas.

Po kelių valandų IS prisiėmė atsakomybę už išpuolį.

Afganistano pajėgos išgelbėjo mažiausiai 80 tikinčiųjų, kurie buvo įstrigę sikhų gurdvaroje (maldos namuose), kol kovotojas svaidė granatas ir šaudė iš automato į minią.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų