Klimato kaitos padariniai: atšilimas Arktyje vyksta dvigubai sparčiau nei likusioje planetos dalyje

Arktyje esančiame Norvegijai priklausančiame Svalbardo salyne šeštadienį buvo užfiksuota aukščiausia istorijoje oro temperatūra, pranešė šalies meteorologijos institutas.

Mokslininkų duomenys rodo, jog pasaulinis atšilimas Arktyje vyksta dvigubai sparčiau nei likusioje planetos dalyje.

Minėtame salyne šeštadienį antrą dieną iš eilės popiet buvo fiksuojama 21,2 laipsnio Celsijaus temperatūra – šiek tiek mažesnė už 1979 metais užfiksuotą 21,3 laipsnio rekordą, agentūrai AFP sakė meteorologė Kristen Gislefoss. Tačiau apie maždaug 18 val. buvo užfiksuota 21,7 laipsnio šiluma, o tai yra naujasis visų laikų rekordas.

Svalbardo salynas, kurio vienintelė gyvenama sala yra Špicbergenas, yra šiauriausias Norvegijos salynas, esantis už 1000 kilometrų nuo Šiaurės Ašigalio.

Santykinė karščio banga, kaip prognozuojama, turėtų trukti iki pirmadienio.

Įprastinė temperatūra Svalbardo salyne šiuo metų laiku paprastai siekia 5–8 laipsnius Celsijaus. Tačiau nuo sausio visame regione fiksuojama penkiais laipsniais aukštesnė už įprastinę temperatūra.

Neseniai parengtoje ataskaitoje „Svalbardo klimatas 2100“ prognozuojama, jog vidutinė temperatūra salyne dėl kylančio šiltnamio efektą sukeliančių dujų lygio tarp 2070 ir 2100 metų padidės 7–10 laipsnių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų