Erzina kaukių dėvėjimas? Mokslininkai jau turi tam patvirtinimą

Kaukių dėvėjimas erzina visus. Maža to, kaip parodė vokiečių mokslininkų atliktas tyrimas, jis mažina darbuotojų fizinį pajėgumą. Nepaisant to, mes turime susitaikyti su jų nešiojimu, rašoma „Der Spiegel“.

Erzina kaukių dėvėjimas? Mokslininkai jau turi tam patvirtinimą (nuotr. SCANPIX)

Leipcigo universitetinės klinikos ekspertai savo tyrimo metu naudojosi dviejų tipų kaukėmis – chirurginėmis ir FFP2 klasės, kurias dažniausiai naudoja medikai. Savanoriai buvo tiriami naudojantis spiroergmetrijos skaičiavimais, kurių metu jie gaudavo fizinę apkrovą važiuodami veloergometru, stacionariais dviračiais, ar tiesiog bėgimo takeliais. 

Tyrimo metu 12 vyrų atliko bandymus be kaukių, su chirurginėmis kaukėmis ir su FFP2 kaukėmis. Kaukių dėvėjimo metu buvo nustatytas neigiamas poveikis kvėpavimui, ypač jo apimčiai ir maksimaliam iškvėpimo greičiui, rašoma straipsnyje. 

Medžiagų apykaitoje taip pat buvo pastebėtas išaugęs rūgštingumas kraujyje. Savo anketose savanoriai taip pat vertino subjektyvius pojūčius, kurie taip pat rodė neigiamą kaukių poveikį. 

„Mūsų tyrimo rezultatai patvirtina subjektyvius daugelio žmonių pojūčius, – cituojamas Leipcigo klinikos direktorius, kardiologas Ulrihas Laufsas. – Tyrimas suteikė mokslinį kaukių dėvėjimo dirbant vertinimą“. Jo teigimu, tyrimo rezultatai gali būti įdomūs daugelyje gyvenimo sričių: „Kalbant apie darbo veiklos organizavimą, kyla klausimas, ar nereiktų žmonėms, kurie dirba su kaukėmis sunkų fizinį darbą, daryti daugiau pertraukų“. 

REKLAMA

Medikai pažymi, kad tyrimas toli gražu nekritikuoja privalomo kaukių dėvėjimo. Šis reikalavimas yra svarbus siekiant atitolinti ar sumažinti koronaviruso išplitimo grėsmę. Tačiau, ekspertų manymu, į tyrimo rezultatus reiktų atsižvelgti sudarant priemonių nuo pandemijos planus.

2020-ieji be pasaulį jau sukrėtusios pandemijos gali atnešti ir biblinio masto tragediją – Rytų Afrikos, Artimųjų Rytų, Azijos ir net Rusijos pietiniuose regionuose pastebėti gigantiški spiečiai skėrių. Jie naikina pasėlius milžiniškose teritorijose – nuo Tanzanijos, Kenijos ir Somalio iki Pakistano, Indijos ir Kinijos.


Rašyti komentarą...
V
Vartotojas
2020-07-30 14:50:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eikite jūs visi naxui su tom savo faking kaukėmis!!! O sau ant galvos užsimaukite prezervatyvą. Geriau - du. O dar geriau - tris. 100% garantija!!!
Atsakyti
-11

m
mes NEturime
2020-07-30 14:49:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
susitaikyti su jų nešiojimu. Tai kenkia sveikatai ir prasmės šiuo atveju NETURI,
Atsakyti
-2

.
...
2020-08-01 10:28:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu ir gerai valdžia čia pasidarys sau blogai prieš rinkimus tuoj žmonės nebalsuos naxui tos kaukės su jomis dusina ypač vasarą
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų