Tragedija Prancūzijoje – liepsnos niokojo gotikinę katedrą

Daugiau nei pusę tūkstančio metų skaičiuojanti Nanto katedra dega atvira liepsna. Gaisras joje įsiplieskė apie pusę aštuonių ryto vietos laiku. Gesinti gotikinės Šv. Petro ir Šv. Pauliaus katedros akimirksniu atskubėjo per šimtą ugniagesių.

Prancūziją ir pasaulį apskrieję šios degančios šventovės vaizdai iškart sužadino kitos tragedijos prisiminimus, kai prieš kiek daugiau nei metus Paryžiuje liepsnojo Dievo Motinos katedra. Laimė, šįkart gaisras nespėjo taip įsisiautėti ir jau po kelių valandų ugniagesiams pavyko jį numalšinti. Jie išsaugojo katedros stogą, tačiau be nuostolių neapsieita.

„Sunaikinti priekiniai vitražai, bet didžiausia žala padaryta masyviems vargonams, kurie atrodo visiškai nebepataisomi, o platforma, ant kurios jie stovi, labai nestabili ir gali įgriūti. Taip pat vertinsime, kokią žalą meno kūriniams padarė dūmai“, – kalbėjo ugniagesių vadas Ferlay'us Laurentas.

Kol ugniagesiai bando numalšinti liepsnas ir išsaugoti neįkainojamą bažnytinį paveldą, Nanto gyventojai spėlioja, dėl ko katedroje įsiplieskė gaisras.

„7:30 val. nuskambėjo varpai ir aš girdėjau iš kažkur sklindantį garsą, kuris man priminė trumpąjį elektros jungimą. Nekreipiau į tai dėmesio, bet po dešimties minučių pamačiau liepsnojančią katedrą ir atskubančius ugniagesius“, – pasakojo parduotuvės savininkas Jeanas-Yvesas Burbanas.

Visgi prancūzų prokurorai turi savo versiją ir skelbia, kad gaisras gotikinėje katedroje įsiplieskė neatsitiktai. Katedroje ugniagesiai aptiko net tris gaisro židinius, tad pagrindinė versija – tyčinis padegimas.

„Negalime ignoruoti fakto, kad gaisras kilo trijose skirtingose vietose, tad pradėjome tyrimą dėl padegimo. Nepaisant to, kol kas išvadų daryti negalima, nes reikia atlikti išsamų tyrimą“, – teigė prokuroras Pierre'as Sennesas.

Tai – ne pirmas kartas, kai dega Nanto katedra. Pastarąjį kartą ji smarkiai liepsnojo prieš beveik pusšimtį metų. Tuomet visiškai sudegė medinis šventovės stogas.


Rašyti komentarą...
L
Laiko tėkmė
2020-07-18 20:40:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai nelieka tikinčiųjų bendruomenės,pastatai virsta lankomais muziejais.Europa,pastatyta ant krikščioniškų vertybių,išsigimė...
Atsakyti
0

E
Elita
2020-07-18 22:34:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks komentaras ,nieko nebera svento zaidziama su zmonemis kaip su lelem ,o ir zmoniu greit nebeliks.Si gaisra nurasys korono virusui
Atsakyti
-1

E
Elita
2020-07-18 22:36:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieko nebeliko svento juk zmoniu jau niekas nebevertina tai ir si nuostoli nurasys virusui ,nieko baisauss
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų