Baltarusijoje minima oficiali nepriklausomybės diena, kurios nepripažįsta dažnas baltarusis

Baltarusijoje minima oficiali nepriklausomybės diena, kurios nepripažįsta opozicija ir dažnas eilinis baltarusis. Šventės metu Minske surengta didelė eisena, į kurią, anot oponentų, baltarusiai suvaromi grasinant atleidimais iš darbo ir stipendijų panaikinimu. Tuo metu Aleksandras Lukašenka šventės metu kalba apie šalies laisvę ir nepriklausomybę.

Pripažinti liepos 3-čiąją šalies nepriklausomybės diena prieš 24-is metus pasiūlė pats Aleksandras Lukašenka surengęs prieštaringą referendumą šalyje.

Minsku šiandien šventiškai žygiuoja minia. Vietoje kovo 25-osios, kuomet 1918 m. Baltarusija paskelbė nepriklausomybės deklaraciją. Beje kovo 25-osios Laisvės dieną švenčia ir demokratinė šalies opozicija ir diaspora.

Esama siūlymų nepriklausomybės diena vadinti bent rugpjūčio 25 d., kai 1991 m. buvo paskelbta Baltarusijos nepriklausomybė nuo sovietų.

Bet vietoje to Lukašenkos sūnūs su veteranais ir daugiausia išmuštruotų biudžetininkų minia žygiuoja šiandien – dieną kai 1944 m. liepos 3-ąją Minskas buvo išvaduotas nuo nacių.

REKLAMA

„Didžiojo tėvynės karo metais Baltarusijos liaudis padarė istorinį pasirinkimą. Savo gyvybę pastatė aukščiau… Savo laisvę pastatė aukščiau savo gyvybės. Kitaip ir negalėjo pasirinkti senovės Slavų tautos palikuonys. Stiprios, išdidžios ir nepriklausomos tautos, kuri niekada nieko nepavergdavo. Tautos, kuri pati niekada nebuvo vergu“, – sako Baltarusijos prezidentas Aleksander Lukašenka.

Kalbos apie laisvę šalyje, kurioje ir pastarosiomis savaitėmis prieš rinkimus į kalėjimus grūdama opozicija ir taikūs protestuotojai – skamba keistai.

Taip pat keistai skamba ir frazės apie nepriklausomybę, kai Minską už energetinio ir finansinio pavadėlio tvirtai laiko Maskva.

„Mūsų ateitis priklauso tik nuo mūsų pačių. Ir niekas iš išorės negali sujudinti tą stabilumą ir nepriklausomybę, kuri šiandien Baltarusijoje. Tik mes galime“, – pasakoja A. Lukašenka.

Štai internete žmonės dalinasi vaizdu, kaip Minske esą dar vakar buvo praleidžiamas Lukašenkos kortežas.

Kritikos Baltarusijos valdžią užgrobusiam Lukašenkai ir Minske šiandien minimai šventei netrūksta ir Lietuvoje, kur prie prezidentūros į protestą susirinko čia gyvenantys ar studijuojantys baltarusiai.

„Mano kolegos labai nelinksmai pajuokavo, kad tai įkalintų biudžetininkų paradas. Nes ten eina žmonės dirbantys biudžetinėse įstaigose, jie priversti išeiti į gatves, jiems grasina atleidimais, stipendijų atėmimu. Arba atvirkščiai – žada pakelti stipendijas. Tai specifinė šventė, kuri turėtų vienyti žmones, bet iš tiesų žmonės“, – teigia baltarusė, dėstytoja Tatjana.

„Žmonės areštuojami už nieką. O tai mano šalis, aš dėl jos jaudinuosi, dėl savo tėvų. Šiandien ten nepriklausomybės diena, bet mes visi žinome, ką Baltarusijoje reiškia nepriklausomybė“, – kalbėjo baltarusė Lolita.

Šiandien paskelbti ir mūsų šalyje atliktos apklausos duomenys, kurie rodo, jog pastaraisiais metais vis mažiau lietuvių laiko Baltarusiją draugiška šalimi.

Prieš ketverius metus tokių buvo 55 proc., dabar 44 proc. O nedraugišku Minską laiko 36 proc. lietuvių vietoje 28-ių proc. Lietuvių požiūrį, anot specialistų, keičia ir mūsų pašonėje statoma Astravo atominė elektrinė.


Rašyti komentarą...
G
Grigorij
2020-07-04 01:01:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vytautai dovydaiciai ir jurates vazgauskaites niekad nesupras, kokia nepriklausomybe yra tikra: ar isvadavimas is hitlerines vergyjos, uz ka tikrieji LDK palikuonis - baltarusiai, skirtingai nuo lietuviu, paaukojo itin daug savo gyvybiu, ar "nepriklausomybe" nuo broliskos TSRS. Siaip, daugelis pasaulio saliu yra priklausomos nuo svetimos naftos, duju, net elektros (kaip LR). Nepaisant savo "nepriklausomybes". BY gamins elektra Astravo AES, bet bus priklausoma nuo RU branduolinio kuro. Visiskos nepriklausomybes nebuna!
O kad Bat'ka savo nacikus varineja - SAUNUOLIS! Jis nenori, kad atsitiktu, kaip LR kurstomoje Ukrainoje. Nenori, kad valstybe vardan tam tikru, "nusipelnusiu geriau gyventi" "laisviu" atsisakytu savo socialines funkcijos, isipareigojimu zmonems.
Atsakyti
-1

R
Rina
2020-07-04 11:31:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bravo
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų