REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sibire iš šiluminės elektrinės į upę patekus 20 tūkst. litrų dyzelino, vietos pareigūnai paskelbė ekstremalią padėtį.

Sibire iš šiluminės elektrinės į upę patekus 20 tūkst. litrų dyzelino, vietos pareigūnai paskelbė ekstremalią padėtį.

REKLAMA

Pasaulio gamtos fondas (WWF) antradienį gyrė vietos pastangas sulaikyti teršalus plūduriuojančia užtvanka, kad jie nepatektų į ežerą netoli Norilsko miesto, esančio už poliaračio.

Šios tarptautinės aplinkosaugos organizacijos paskelbtose palydovo nuotraukose matyti dideli išsiliejusių teršalų plotai Ambarnajos upėje, o vietos gyventojai socialinėje žiniasklaidoje skelbė vaizdo įrašus, kuriuose matyti užterštas vanduo.

Teršalai praėjusią savaitę išsiliejo iš pratrūkusios dyzelino talpos šiluminėje elektrinėje, esančioje už kelių kilometrų į vakarus nuo Norilsko.

Rusijos kasybos konglomeratas „Nornikel“, kuriam priklauso elektrinė, paskelbė, kad talpa buvo pažeista pradėjus grimzti atraminėms kolonoms, „be problemų laikiusioms ją 30 metų“.

REKLAMA
REKLAMA

Norilskas yra pastatytas ant amžinojo įšalo, ir pavojų jo infrastruktūrai kelia dėl klimato kaitos tirpstantis ledas.

„Nornikel“ ir praeityje buvo atsakinga už teršalų išsiliejimus. 2016 metais kompanija pripažino, kad teršalai iš „filtravimo užtvankos“ jos gamykloje pateko į kitą vietos upę, kurios vanduo buvo nusidažęs ryškiai raudonai. Už tą incidentą kompanija gavo mažesnę nei 1 tūkst. dolerių (895 eurų) baudą.

REKLAMA

Krasnojarsko krašto prokuroras antradienį sakė, kad buvo paskelbta ekstremali padėtis vietos mastu ir pradėtas tyrimas dėl teršalų nutekėjimo.

Tyrimų komitetas, tiriantis rimtus nusikaltimus, paskelbė, kad 350 kv. m plote pasklido mažiausiai 20 tūkst. l teršalų.

„Nornikel“ direktorius Sergejus Lipinas sakė, kad 90 darbininkų komanda jau surinko 500 kub. metrų teršalų ir kad šis darbas tęsiamas.

Valstybinė aplinkosaugos priežiūros institucija pranešė, kad gruntinis vanduo neužterštas, o WWF paragino stebėti vandens kokybę pasroviui, kad toksiški produktai nepatektų į gamtos draustinius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų