Ukrainoje dėl koronaviruso plitimo izoliuotas jau ketvirtas vienuolynas

 Ukrainos valdžia trečiadienį izoliavo jau ketvirtą Ortodoksų Bažnyčios vienuolyną, nepaisiusį šalyje įvesto karantino, kai koronavirusu užsikrėtė dar daugiau kaip dešimt vienuolių.  

Koronavirusas (nuotr. SCANPIX)

Holosijivo Pokrovo vyrų vienuolynas Kijeve buvo uždarytas, kai dvylikai jo vienuolių buvo diagnozuota koronaviruso infekcija COVID-19, pranešė sostinės meras Vitalijus Klyčko.  

Visi keturi karantinuoti vienuolynai priklauso Ukrainos Ortodoksų Bažnyčiai, kuri yra ištikima Rusijos Ortodoksų Bažnyčiai ir yra viena iš dviejų besivaržančių stačiatikių konfesijų Ukrainoje. Ji nepaisė vyriausybės įvestų karantino priemonių ir skatino tikinčiuosius dalyvauti pamaldose.  

Kijevo Pečorų laura, seniausias Ukrainos stačiatikių vienuolynas, buvo uždarytas praėjusią savaitę, kai koronavirusu užsikrėtė beveik 150 vienuolių, iš kurių mažiausiai trys mirė.

Šalyje imta būgštauti dėl naujos COVID-19 bangos, kai praėjusį savaitgalį minios tikinčiųjų susirinko švęsti stačiatikių Velykų antrajame pagal dydį Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios vienuolyne Počajivo mieste.   

Policija pradėjo tyrimą dėl koronaviruso taisyklių pažeidimo per Velykų pamaldas Počajivo Dievo Motinos Užmigimo (Ėmimo į dangų) lauroje, taip pat kitame vienuolyne šalies rytuose. 

Bažnyčia netgi sulaukė kaltinimų, kad sąmoningai skatina koronaviruso plitimą, nes tai esą naudinga Maskvai – nesutaikomai Kijevo priešininkei, kuri 2014 metais aneksavo Ukrainai priklausantį Krymą ir remia prorusiškus separatistus šalies rytuose.    

REKLAMA

„Jie yra sabotuotojai“, – naujienų agentūrai AFP sakė ukrainiečių pareigūnas, pageidavęs likti neįvardintu. 

Bažnyčios atstovas arkivyskupas metropolitas Klimentas Večerja atmetė šiuos kaltinimus.  

„Matome prieš mūsų konfesiją nukreiptą propagandos bangą“, – sakė jis AFP. 

Ukrainoje iki šiol nustatyti 6 592 COVID-19 atvejai, 174 žmonės mirė.  

Šalis uždraudė bet kokius masinius susibūrimus, žmonės lauke turi dėvėti apsaugines veido kaukes ir gali vaikščioti ne didesnėmis kaip dviejų asmenų grupėmis.  


Rašyti komentarą...
R
Rasa
2020-04-23 13:35:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai Ukrainos šiukšlė klycko dar ne už grotų?!?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų