JAV nuo koronaviruso mirė sveikata nesiskundęs paauglys

Jungtinės Valstijos antradienį pranešė apie pirmąjį patvirtintą vaiko mirties nuo naujojo koronaviruso atvejį, nors pastebėta, kad nepilnamečiai paprastai serga lengvesne koronavirusinės infekcijos forma.  

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
669

Miręs „jaunesnis nei 18 metų paauglys“ buvo iš Lankasterio, esančio į šiaurę nuo Lons Andželo, rašoma apygardos sveikatos priežiūros pareigūnų išplatintame pranešime.  

(669 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta

Yra žinoma, kad šio paauglio sveikata anksčiau buvo gera, sakė Los Andželo meras Ericas Garcetti.  

„Nuo šio viruso miręs paauglys buvo sveikas“, – sakė jis.  

„Kreipiuosi į visus jaunus žmones – tai gali smogti ir jums. Žinokite, kad jūsų elgesys gali išgelbėti arba atimti gyvybę. Tai gali būti jūsų gyvybė“, – pridūrė E. Garcetti.   

Aukos tapatybė ir lytis neskelbiami.  

„COVID-19 nesvarbus amžius, rasė ar pajamos, – sakė Los Andželo apygardos visuomenės sveikatos departamento direktorė Barbara Ferrer apie viruso SARS-CoV-2 sukeliamą ligą.

Tyrimais nustatyta, kad didžiausią riziką šis virusas kelia senyvo amžiaus ir turintiems lėtinių ligų žmonėms.

Ligų prevencijos ir kontrolės centrų (CDC) neseniai paskelbtoje ataskaitoje rašoma, jog nepilnamečiai paprastai serga lengvesne COVID-19 forma. Anot dokumento, iki kovo 16 dienos Jungtinėse Valstijose nė vienam nepilnamečiui COVID-19 pacientui neprireikė intensyvios priežiūros, taip pat nenustatyta nė vieno mirties nuo šios infekcijos atvejo tarp nepilnamečių.    

REKLAMA

„Šie faktai, analogiški kitų šalių išvadoms, leidžia manyti, kad didesnė grėsmė sunkiai susirgti ir mirti nuo COVID-19 kyla vyresnio amžiaus žmonėms“, – rašoma ataskaitoje.    

Kinijoje nustatyti tik du vaikų mirties nuo COVID-19 atvejai. Vienu iš atvejų kūdikis dar prieš užsikrėsdamas koronavirusu sirgo žarnyno liga. Apie kitą atvejį informacijos neturima. 

„Rizika sunkiai susirgti ir mirti nuo COVID-19 didėja su amžiumi“, – priduriama CDC ataskaitoje.   

Kalifornija yra viena iš labiausiai pandemijos paveiktų JAV valstijų. 

Los Andželo apygardoje, turinčioje 10 mln. gyventojų, iki šiol nustatyti 662 koronaviruso atvejai, mažiausiai 11 žmonių mirė. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų