Ispanų kariai senjorų globos namuose aptiko mirusių senolių

Ispanų kariai, pasitelkti kovai su naujojo koronavirusu protrūkiu, senjorų globos namuose aptiko likimo valiai paliktų senyvo amžiaus pacientų, netgi mirusių senolių, paliktų gulėti savo lovose.     

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Tuo tarpu viename Madrido prekybos centrų esanti ledo arena buvo pertvarkyta į laikiną lavoninę koronaviruso aukoms, kurių skaičius toliau sparčiai auga.    

Kariškiams pavesta padėti dezinfekuoti senjorų globos namus Ispanijoje – vienoje iš labiausiai pandemijos paveiktų šalių. Šiose įstaigose nuo koronaviruso sukeliamos ligos COVID-19 mirė dešimtys žmonių.  

„Būsime griežti ir nelankstūs, reaguodami į tai, kaip elgiamasi su senjorais šiuose namuose“, – sakė gynybos ministrė Margarita Robles interviu privačiai televizijai „Telecinco“. 

„Kariškiai, atvykę į tam tikras įstaigas, rado likimo valiai paliktų senolių, netgi mirusių ir paliktų gulėti savo lovose“, – sakė ji.   

Generalinė prokuratūra paskelbė dėl šių faktų pradėjusi tyrimą. 

Ispanijoje pirmadienį koronaviruso aukų padaugėjo iki 2 182, per parą mirus dar 462 žmonėms, rodo Sveikatos apsaugos ministerijos skelbiami duomenys.    

Išaugus mirčių skaičiui sostinėje, prekybos centre „Palacio de Hielo“ esanti ledo arena buvo pertvarkyta į laikiną morgą, naujienų agentūrai AFP pranešė miesto administracijos atstovė spaudai.   

Kiek anksčiau Madrido valdžia pranešė, kad 14-oje miesto kapinių nebebus laidojami žmonės, nes jų darbuotojai neturi reikalingų apsaugos priemonių.  

REKLAMA

„Artimiausiomis valandomis“ pradės veikti laikina lavoninė, nurodė regioninė vyriausybė.  

„Tai laikina ir išimtinė priemonė, kuria siekiama sumažinti aukų artimųjų skausmą ir padėti Madrido ligoninėms esamoje padėtyje“, – pridūrė ji.   

Netoliese esantis kongresų centras buvo pertvarkytas į lauko ligoninę COVID-19 pacientams; joje bus iš viso 5 500 lovų.  

Per šią pasaulinę pandemiją senjorai yra ypač pažeidžiami, todėl pareigūnai visame pasaulyje ragina imtis kraštutinių priemonių jiems apsaugoti.    

Senjorų globos namai yra „neabejotinas vyriausybės prioritetas“, per spaudos konferenciją sakė sveikatos apsaugos ministras  Salvadoras Illa.  

„Intensyviai stebėsime šiuose centrus“, – pridūrė jis. 

Pagal koronaviruso protokolą, sveikatos priežiūros darbuotojai buvo instruktuoti nejudinti įtariamų COVID-19 aukų kūnų, kol atvyks daktaras. Tačiau turint galvoje išaugusį mirčių skaičių, tai gali gerokai užtrukti.   


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų