Dar viena mirtis nuo koronaviruso – Irane

Irano sveikatos apsaugos tarnybos šeštadienį pranešė apie dar vieną šalyje mirusį žmogų, kuriam buvo patvirtinta naujojo koronaviruso COVID-19 infekcija. Apie pirmuosius mirties nuo viruso atvejus šeštadienį pranešė ir Italija. 

(nuotr. SCANPIX)

Jau penktoji šalyje viruso, pirmiausiai užfiksuoto gruodį Kinijoje, auka buvo vienas iš dešimties žmonių, kuriems per pastarąją parą buvo diagnozuota COVID-19 infekcija.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Kianušas Džahanpūras valstybinei televizijai sakė, kad pacientas mirė penktadienį, išsivysčius virusinės pneumonijos komplikacijoms.

Iki šiol Irane užfiksuoti 28 užsikrėtimo COVID-19 atvejai; penki iš jų buvo mirtini.

Penktadienį Irane vyko parlamento rinkimai, per kuriuos daugelis piliečių į balsavietes ėjo užsidėję apsaugines kaukes. Kai kuriose vaistinėse dėl suintensyvėjusio pirkimo rinkimų dieną pristigo kaukių ir dezinfekcinio skysčio rankoms valyti.

K. Jahanpouras sakė, kad iš naujų dešimties užsikrėtimo atvejų du buvo užregistruoti sostinėje Teherane, o kiti aštuoni – šiitų šventajame Komo mieste. Pirmosiomis dviem viruso aukomis šalyje tapo du senyvi pacientai, mirę trečiadienį Kome.

Atstovas nurodė, kad du sostinėje nustatyti užsikrėtusieji lankėsi Kome arba turėjo ryšių su šiuo miestu.

Irano sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnė Minu Mohraz penktadienį sakė, kad virusas „galimai atėjo per darbininkus kinus, dirbančius Kome ir apsilankiusius Kinijoje“, bet išsamiau šios temos neplėtojo.

REKLAMA

Kome viena Kinijos bendrovė šiuo metu stato saulės jėgainę.

Po pranešimų apie koronaviruso protrūkį Irane Saudo Arabija paskelbė, kad jos piliečiams ir gyventojams draudžiama vykti į šiitišką respubliką. Apsilankiusieji Irane į šalį būtų įleidžiami tik po dviejų savaičių karantino.

Šis sprendimas nebuvo tiesiogiai susietas su Irano piliečiais, bet jis paveiks tūkstančius iraniečių, vykstančių į piligrimines keliones aplankyti Mekos ir Medinos.

Karalystė jau anksčiau uždraudė savo piliečiams ir gyventojams vykti į Kiniją.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų