Neįprasta gyvūnų iškamšų paroda Rusijoje įsiutino kovotojus už vaikų moralę

Rusijos taksidermisto Ivano Glazkovo paroda „Kiekvienam padarui po porą“, kuri buvo atidaryta Valentino dieną Novosibirsko kraštotyros muziejuje iškart sulaukė vaikų moralės saugotojų dėmesio. Tėvai piktinasi, kad parodos amžiaus cenzas – 12 metų. Jų manymu, net suaugę asmenys nejaukiai jaučiasi žiūrėdami į tokius vaizdus, jau nekalbant apie vaikus.

Parodos atidarymo akimirkos (nuotr. https://vk.com/kazdoytvaripopare) (nuotr. VK.com)

Parodoje rodomos poravimosi scenos iš laukinių žvėrių gyvenimo, rašoma „Readovka“. Jos autorius nuoširdžiai nesuvokia, kodėl jo paroda galėtų kažkam nepatikti, juk apie poravimąsi yra mokoma net mokykloje, o vaikai iš užmiesčio auga šalia panašių vaizdų iš gyvūnų gyvenimo.

Parodos atidarymo akimirkos (nuotr. https://vk.com/kazdoytvaripopare)

Tačiau aktyvistų šie mokslininko faktai nejaudina, jie skelbia karą nepadoriam elgesiui, rašoma leidinyje. Kai kurie vietos gyventojai nuoširdžiai mano, kad tai gali pakenkti vaikų moralei, o pati paroda – pornografija. Jau buvo kreiptasi į vietos Vidaus reikalų ir Švietimo ministerija, netgi į Rusijos prezidento atstovą vaikų reikalų klausimais.

Parodos atidarymo akimirkos (nuotr. https://vk.com/kazdoytvaripopare)

Muziejaus, kuriame surengta skandalą sukėlusi paroda, tokių iniciatyvų nesupranta ir primena, kad, žiūrint iš mokslo perspektyvos, gyvūnų dauginimosi ypatybes paaugliams rodyti galima.

Parodos atidarymo akimirkos (nuotr. https://vk.com/kazdoytvaripopare)

Tačiau, nepaisant to, sunerimę rusai ir socialiniuose tinkluose piktinasi „amoralumu“. Parodos autoriaus „vk“ paskyroje lankytoja, pasivadinusi Vera Ščerbitskaja, rašo: „Į tai ir suaugusiam žmogui nejauku žiūrėti, o čia dar ir vaikus vedžioja. Maža mums LGTBšnikų ant kiekvieno kampo, tai dabar dar ir prie žvėrių prisikabino – iškrypėliai.“

Tiesa, ne visi komentarai tokio pobūdžio. Dalis žmonių džiaugiasi nuostabia paroda arba gailisi, kad ji nevyksta jų mieste. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų