Pranešama apie naujus 118 koronaviruso atvejus Kinijoje

Kinijoje mirusiųjų nuo naujojo koronaviruso skaičius penktadienį išaugo iki 2 236, gyvybių netekus dar 118 žmonių, daugiausia iš epidemijos epicentre atsidūrusios Hubėjaus provincijos, informavo vyriausybė.

Koronavirusas (nuotr. SCANPIX)

Nacionalinė sveikatos komisija taip pat patvirtino, kad šalyje užfiksuoti 889 nauji užsikrėtimo atvejai.

Šis skaičius išaugo nuo ankstesnės dienos, kai buvo pranešta apie mažiausią naujų užsikrėtimo atvejų skaičių per beveik mėnesį. Pastaroji žinia buvo įžiebusi viltis, kad epidemija galbūt priartėjo prie piko.

Šiuo metu Kinijoje užfiksuota per 75 tūkst. užsikrėtimo atvejų, o dar keli šimtai – daugiau nei 25 užsienio šalyse.

Kinijoje didžioji dauguma mirties atvejų fiksuojami centrinėje Hubėjaus provincijoje, ypač provincijos sostinėje Uhane, kur gruodį atsirado ši liga.

Tačiau skaičiai tapo painūs, Kinijai pakeitus viruso diagnozavimo kriterijus.

Kinija ketvirtadienį paskelbė, kad dar kartą peržiūrėjo metodą, pagal kurį patvirtinami užsikrėtimo atvejai – dabar jie apims tik tuos, kurie nustatomi po laboratorinių tyrimų.

Tai buvo jau antras metodologijos pakeitimas per aštuonias pastarąsias dienas, o ekspertai nuogąstauja, kad tokie žingsniai gali dar labiau apsunkinti pastangas stebėti infekcijos plitimo dinamiką.

Kinijos sveikatos priežiūros pareigūnai praėjusią savaitę pareiškė, kad pacientai iš Hubėjaus, kuriems buvo patvirtinta diagnozė klinikiniais metodais, tokiais kaip plaučių peršvietimas, bus įtraukti į užsikrėtusiųjų, kuriems liga diagnozuota atlikus laboratorinius tyrimus, skaičių.

Dėl šios priežasties vasario 13 dieną buvo užfiksuotas didžiulis naujų atvejų padidėjimas per vieną dieną – 14 840.

Kinų valdžia paaiškino tai faktu, kad daugeliui nukleorūgščių tyrimų rezultatų laukusių pacientų dėl prastėjančios būklės prireikė skubios pagalbos.

REKLAMA

Šalies pareigūnai anksčiau šią savaitę pareiškė, kad jų drastiškos užsikrėtusiųjų izoliavimo priemonės, įskaitant dešimčių milijonų Hubėjaus gyventojų karantinavimą ir judėjimo apribojimą kituose šalies miestuose, veikia.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) sveikino pažangą Kinijoje, bet perspėjo, kad lūžis dar nepasiektas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų