Venecija tokio potvynio nematė jau 50 metų: pareikalauta ir pirmųjų gyvybių papildyta: 12.12 val.

Veneciją antradienį vakare užliejus aukščiausiam per daugiau kaip 50 metų potvyniui žuvo du žmonės, o turistams teko bristi užtvindytomis gatvėmis ieškantis prieglobsčio, pranešė naujienų agentūra ANSA.

Itin didelis potvynis, Venecijoje vadinamas acqua alta, pasiekė 1,87 metro žymą, pranešė potvynių stebėsenos centras. Kanalų išraižytame Italijos mieste buvo skelbiami pranešimai apie pavojingas sąlygas.

„Šiuo metu patiriame itin aukštą potvynį. Visi mobilizavosi, kad susitvarkytų su šia nepaprastąja padėtimi“, – per „Twitter“ parašė Venecijos meras Luigi Brugnaro.

Nuo 1923-ųjų, kai buvo pradėti stebėjimai, vanduo aukščiau buvo pakilęs vienintelį kartą – 1966-aisiais jo lygis buvo pasiekęs 1,94 metro žymą.

Žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad potvynis jau pareikalavo mažiausiai dviejų žmonių gyvybių. Abu jie gyveno Palestrinos saloje, skiriančioje Venecijos lagūną ir Adrijos jūrą.

Viena iš aukų tapo 78 metų vyras, mirtinai nutrenktas elektros srovės, kai vanduo užliejo jo namą.

Taip pat buvo užlieta centrinė Šv. Morkaus aikštė, viena daugiausiai turistų pritraukiančių miesto vietų. Potvynis užtvindė ir didingą Šv. Morkaus katedrą – jos viduje vandens gylis viršijo metrą.

Dėl gaivalinės nelaimės sutriko susisiekimas Venecijos kanalais ir nuskendo trys vandens tramvajai, kurie yra yra pagrindinė susisiekimo priemonė šiame mieste. Smarki srovė nuplėšė nuo prieplaukų daug gondolų ir kitų laivų.

REKLAMA

Pakrančių apsauga pasiuntė papildomų katerių, atliksiančių greitosios pagalbos laivų funkcijas.

Vandens taksi, mėginusios išlaipinti žmones prie istorinių viešbučių palei Didįjį kanalą, rado užlietus įėjimus ir turėjo padėti keleiviams įsiropšti į pastatus per langus.

„Naktis bus ilga“, – savo tviterio žinutėje antradienį rašė L. Brugnaro. Jis pabrėžė, kad potvynis jau pradėjo slūgti, todėl „prieš kelias valandas jaustą baimę pakeitė padarytos žalos vertinimai“.

Meras pridūrė paskelbsiantis mieste gaivalinės nelaimės padėtį.

Neįprastai aukštas potvynis, kurį meras siejo su klimato kaita, taps „žaizda, paliksiančia nuolatinę žymę“, rašė L. Brugnaro.

Prognozuojama, kad potvynis vargins Veneciją dar kelias dienas. Numatoma, kad trečiadienį vandens lygis gali siekti 1,6 metro;  ketvirtadienį potvynis turėtų nuslūgti iki 130 cm, bet penktadienį tikriausiai vėl šiek tiek pakils.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų