Baikeris žuvo sutikęs padėti policijai: liko nėščia žmona ir mažametis sūnus

Nižegorodsko srityje (Rusija) buvo iškelta baudžiamoji byla dėl motociklininko, kuris policijos prašymu dalyvavo kelių eismo nelaimės eksperimente, žūties. Vykdydamas užduotį jis nesuvaldė motociklo ir, rėžęsis į kelkraštį, žuvo. Be vyro ir tėvo liko paskutinį mėnesį nėščia žmona ir šešiametis sūnus. 

Baikeris žuvo sutikęs padėti policijai: liko nėščia žmona ir mažametis sūnus (nuotr. VK.com)

Tikrosios avarijos metu motociklininkas išgyveno

Avarija, kurios aplinkybes bandė rekonstruoti policininkai, įvyko 2018-ųjų rugpjūtį sausomis oro sąlygomis, o eksperimentą buvo nuspręsta atlikti spalio mėnesį, jau pasibaigus motociklininkų sezonui, ant drėgnos kelio dangos. 

Pernai įvykusios avarijos metu motociklininkas, lenkdamas lengvąjį automobilį iš dešinės pusės, įsirėžė į netikėtai iš šalutinio kelio išvažiavusį autobusą PAZ. Dviratės priemonės vairuotojas patyrė daugybinius kaulų lūžius, tačiau išgyveno.

Pats motociklininkas vietos žiniasklaidai pasakojo, kad važiavo leidžiamu greičiu, „be jokių šalikelių ir priešpriešinių“. Iš pradžių autobuso vairuotojas tvirtino, kad motociklininko nepastebėjo. Tačiau vėliau jis susirado liudininkų, kurie pradėjo tvirtinti, kad aš lenkiau iš dešinės pusės, todėl ir įvyko avarija. Šio įvykio kaltininkas nėra nustatytas iki šiol, todėl tyrimui prireikė atlikti eksperimentą. 

Draugai: jis ilgai atsisakinėjo, nes žinojo, kad dabar tai daryti pavojinga

Pasak žuvusiojo Deniso Byvševo pažįstamų, sudalyvauti „eksperimente“ jo paprašė draugai, turintys ryšių policijoje. Tuo metu motociklininkas savo sportinę „Yamaha“ jau buvo palikęs garaže „žiemoti“. „Denisas neatsisakydavo, Kelių policijos pareigūnai jį tris dienas įkalbinėjo, tačiau jis žinojo, kad tam netinkamas oras ir nereikia to daryti. Tačiau tą dieną nuo pat ryto švietė saulė, štai jis ir ryžosi“, – „mk.ru“ cituojamas vienas iš eksperimento dalyvio draugų. 

REKLAMA

Siekdami užtikrinti eksperimento saugumą Rusijos kelių policijos pareigūnai laikinai apribojo eismą vienoje iš miesto gatvių. Pasak motociklininko pažįstamų, iš pradžių jis pakartojo anksčiau nukentėjusio motociklininko judėjimo trajektoriją leistinu greičiu, tačiau vėliau, tariamai paprašytas tyrėjų, jis pravažiavo „trasą“ 100 km/h greičiu. 

Nesuvaldęs motociklo ant drėgnos dangos jis krito ir atsitrenkė galva į šaligatvio bortelį. Pasak aplinkinių, vyras žuvo iškart, „šalmas paprasčiausiai subyrėjo“. Pasak jų, Denisas buvo patyręs motociklininkas, turėjęs 18 metų vairavimo stažą, nėra patekęs į avarijas ir visuomet rinkosi saugų vairavimą. 

Pasak „Newsru“ kalbintų Rusijos teisininkų, atsakomybė šiuo atveju klius vyriausiajam tyrėjui, kuris organizavo eksperimentą, tačiau neužtikrino visų jo dalyvių saugumo. 


Rašyti komentarą...
Žinovas
2019-11-11 19:45:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Super. Nižegorodskaja oblastj. Vertimo nesugebate padaryti. Turi būti Žemutinio Naugardo sritis.. linkiu sėkmės Žurnalistai!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų