Zelenskio žingsnis sulaukė didelio pasipriešinimo Kijeve

Apsišaukėlė Luhansko respublika mini penktąsias metines ir nuotaikos ten visai geros. Mat Ukrainos prezidentas žada Luhanskui ir Doneckui didesnę autonomiją. Visgi šis V. Zelesnkio žingsnis sulaukė didelio pasipriešinimo Kijeve.

Nors pagrindinis Ukrainos prezidento Volodymiro Zelenskio pažadas prieš rinkimus buvo užbaigti karą Rytuose – iš mirties taško pajudėję reikalai sulaukė milžiniško visuomenės pasipriešinimo. Kijeve dešimt tūkstančių žmonių protestuoja prieš naujojo prezidento žadamą didesnę autonomiją separatistiniams regionams.

Pagal vadinamąjį Vokietijos prezidento „Steinmeierio planą“ Donbasui laikinai būtų suteiktas specialusis statusas, kurio metu, Ukrainai perėmus sienos su Rusija kontrolę, Donecke ir Luhanske būtų surengti vietos rinkimai.

Galų gale separatistiniams regionams būtų suteiktas autonomijos statusas. Protestuotojai teigia, kad didesnės savivaldos suteikimas apsišaukėliškoms Donecko ir Luhansko respublikoms reiškia Ukrainos interesų išdavimą ir planą vadina ne Steinmeierio, o V. Putino planu.

„Prezidentas nekovojo už šią šalį per Maidaną ar karo apkasuose, todėl ne jam viską imti ir nuleisti į tualetą šuniui ant uodegos. Atleiskite už šiuos žodžius. Mes, Maidano veteranai, atėjome pasakyti griežto „ne“ kapituliacijai ir viskam, ką daro V. Zelenskis“, – teigia protestuotojas Jurij.

„Neįmanoma sustabdyti karo. Jį galima tik laimėti arba pralaimėti, o aš labai noriu, kad mūsų šalis laimėtų“, – sako protestuotoja Alla.

Kol Kijeve ukrainiečiai protestuoja prieš V. Zelenskio planus, Luhanske minimos penktosios separatistinės respublikos metinės. Nors žiūrovų ne tiek jau ir daug, čia surengtas karinis paradas – pademonstruota karinė technika ir ginklai.

REKLAMA

Karinė ginkluotė Donbase jau nieko nebestebina, o štai šie vaizdai iš Baltarusijos – Ukrainos pasienio sukėlė nemenką ažiotažą.

Masinis karinės technikos judėjimas užfiksuotas keliais Asipovičai-Babruiskas ir Gomelis-Vetka. Tik tada, kai vaizdai su dešimtimis šarvuotųjų mašinų ir karinio personalo pasklido internete, Baltarusijos gynybos ministerija paaiškino, kad spalio 4-11 dienomis Gomelio ir Mogiliavo srityse vyks karinės pratybos.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2019-10-07 22:22:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nutraukti kara ir pasiduoti prusoku okupacijai yra ne tas pats. Gaila kad ukrainieciai tik dabar suprato kad prezidentu isrinko kremliaus pinigais sukurta kaliause.
Atsakyti
0

P
PP
2019-10-08 09:25:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pašalinis žmogus negali pasakyti gerai tai ar blogai . Laikas parodys ar buvo teisingas sprendimas. Gerai, jei bus nutauktas karas ,kraujo praliejimas . Šiuo metu Ukraina nesugeba apsaugoti ir kontroliuoti savo sienų.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų