Pirmieji vaizdai po uragano: vadina didžiausia krize per visą šalies istoriją

Uraganui Dorianui galiausiai palikus Bahamų salas ima ryškėti tikrasis istorine tragedija jau vadinamas audros padarinių mastas. Aukų skaičius pasiekė septynis, tačiau tikėtina, kad artimiausiu metu gali augti. Tuo tarpu tūkstančiai stichiją išgyvenusių, tačiau be pastogės, elektros ir maisto likusių salo gyventojų jau prašo tarptautinės pagalbos.

Štai pirmieji vaizdai kaip atrodo Bahamų salos po dvi paras jas niokojusio uragano Dorianas. Užtvindytos gatvės, griuvėsiais virtę ištisi rajonai. Valtys ir laivai krante išmėtyti it vonios žaislai. Vėjo gūsiai uraganui užgriuvus čia buvo daugiau nei 350-ties kilometrų per valandą greitį, o potvynio bangos talžydamos namus siekė antrą aukštą.

Tačiau stichijai galiausiai iš šių Karibų jūros salų pasitraukus, žmonių kančios čia toli nuo pabaigos. Skelbiama, kad tūkstančiai Didžiosios ir Abacos salos gyventojų netekę stogo virš galvos neturi, kur glaustis. Potvyniai iki juosmens užtvindė gatves. O dėl apsemtų šulinių jau ima stigti geriamo vandens. Taip pat maisto bei medikamentų.

„Esame viduryje vienos didžiausių nacionalinių krizių per visą šalies istoriją. Valdžia pasiuntė visus įmanomus resursus padėti Abacos, Didžiųjų Bahamų ir kitų salų gyventojams. Netausosime nieko“, – sako ministras pirmininkas Alexander Minnis.

Pasiekti nuniokotas vietas gelbėtojams su maisto bei vandens siuntomis taip pat užduotis ne iš lengvųjų. Vieno pagrindinių oro uosto takas atsidūrė du metrus po vandeniu. Daugelis kelių taip pat apsemti arba nepravažiuojami. Visgi Jungtinių Valstijų pakrančių sargyba, Didžiosios Britanijos Karališkasis jūrų laivynas ir kelios kitos pagalbos grupės sako darančios viską ką gali, kad pagelbėtų per 60 000 nelaimės vietoje pagalbos laukiančių žmonių.

REKLAMA

„Jiems reikia visokios pagalbos, kurią galima suteikti. Tai gniuždo, daužo į šipulius širdį. Iš to kas mus pasiekia iš nelaimės zonos, ką matome ir girdime, suprantame kad mums reikės visų pagalbos“, – kalbėjo raudonojo kryžiaus atstovė Caroline Turnquest.

Nors ir nusilpusio iki antros kategorijos, mirtiną pavojų keliančio Doriano vėjo gūsiai ir potvynio bangos jau pasiekė ir Jungtines Valstijas, kur žalos laukiama nuo Floridos iki pat Šiaurės Karolinos pakrančių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų