Festivalis, kuriame pabūti išdrįstų ne kiekvienas: triukai atima žadą

Vieni festivaliai skirti muzikai, kiti sportui, o štai Centrinėje Amerikoje esančiame Salvadore, kasmet rengiamas ekstremalus ugnies festivalis. Jo metu dalyviai vienas į kitą mėto degančius sviedinius.

Salvadore esančiame Nehapos mieste ugnies festivalis – bene laukiamiausia metų šventė. Kasmet pasimėtyti iš senų skudurų susuktais ir benzine išmirkytais ugnies kamuoliais susirenka visi miesto nutrūktgalviai. Drąsos sudalyvauti šiame festivalyje tikrai reikia. Jokių patikimų apsaugos priemonių čia nėra.

Tiesa, kai kurie dalyviai nenorėdami nusvilti barzdos ar plaukų veidą slepia po kaukėmis bei vilki karščiui atsparias pirštines. Pamatyti renginį čia kasmet suplūsta ir minios ekstremalių pramogų pasiilgusių žiūrovų. Kai kuriems iš jų liepsnojantys sviediniai švilpia tiesiai prieš nosį, o kartais įsijautę mūšio dalyviai juos netyčia paleidžia ir tiesiai į minią.

Kaip šis festivalis atsirado Nehapoje nepamena ir patys šventės dalyviai. Kaip ir daugelis Centrinės Amerikos religinių švenčių, ji pagoniškų ir Krikščioniškų tradicijų mišinys.

„Mūsų seneliai ir proseneliai apie šventės atsiradimą pasakojo skirtingas istorijas. Vieni sako, kad ji skirta paminėti kaip Šventasis Jeronimas sustabdė ugnies kamuolius, kai saloje išsiveržė ugnikalnis. Kiti sako, kad tai jis pats svaidėsi ugnies kamuoliais kovodamas su šėtonu“, – pasakoja šventės dalyvis Carlos Rivera.

Kiti šventės dalyviai sako, kad tradicija svaidytis ugnies kamuoliais atsirado kai daugiau nei prieš 350 metų miestelio gyventojams teko viską palikus sprukti dėl šalia išsiveržusio ugnikalnio.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų