Byla, kurią sekė visas pasaulis: trejus metus belangėje už kūdikio nužudymą praleidusi moteris – laisva

Girežtumu dėl abortų garsėjančiame Salvadore merginos pergalė byloje, kurią sekė visas pasaulis. Trejus metus belangėje praleidusiai merginai pavyko įrodyti, kad ji savo kūdikio nežudė ir už grotų pasodinta neteisėtai.

Evelyn Hernandez negali sutramdyti ašarų. Po trijų metų kovos dėl savo laisvės ji galiausiai buvo išteisinta dėl nusikaltimo, kurio nepadarė. Dar 2016 m. vienos gaujos nario išprievartauta 21-erių mergina netrukus patyrė persileidimą ir pagimdė negyvą vaikelį. Kraujo klane be sąmonės rastą dukrą į ligoninę nugabeno jos mama ir kaimynai. Tuo tarpu į namus atvykę ir ten negyvą kūdikį radę pareigūnai kaltę dėl jo mirties suvertė merginai – esą pati pasidarė abortą. Tad mergina į belangę buvo pasodinta 30-čiai metų.

„Ačiū Dievui teisingumas laimėjo. Ačiū visiems, kurie mane palaikė, visai tarptautinei bendruomenei, artimiesiems. Žinau, kad buvo sunku, matyti, kaip buvau kaltinama, ko nepadariau. Yra dar daug moterų, kurios įkalintos kaip aš, tikiuosi jos bus išlaisvintos“, – kalbėjo išteisinta mergina Evelyn Hernandez.

Mergina į laisvę paleista tik Aukščiausiojo teismo sprendimu, kuris nurodė, kad nuteisti ją už nužudymą trūksta įrodymų. Ji pati sako, iki pat gimdymo net nežinojusi, kad yra nėščia. Salvadore abortų taisyklės vienos griežiausių pasaulyje. Jie draudžiami, net ir kilus mirtinam pavojui gimdančiai motinai. Pakeisti šią tvarką siekiantys aktyvistai skaičiuoja, kad vien nuo 2000 metų per 140 išprievartautų merginų, panašiose bylose į Hernandez atvejį, nuteistos kalėti iki 40-ties metų kalėjimo.

 


Rašyti komentarą...
r
rasa
2019-08-21 00:03:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tie tai nesveiki. Versti moterį gimdyti prievartautojo kūdikį, čia grubus žmogaus teisių pažeidimas. O dar bausti dėl tokio persileidimo...?Kitaip sakant gimei moterim - pati kalta. Trūksta žodžių.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų