Po Putino ir Macrono pokalbio – ir kandžių replikų apsikeitimas

Prancūzijoje – retas Vladimiro Putino susitikimas su vienu iš Europos lyderiu – Emmanueliu Macronu. Šalių vadovai pasikalbėti susėdo prieš šią savaitę įvyksiantį vadinamojo didžiojo aštuoneto viršūnių susitikimą, iš kurio V. Putinas buvo išmestas po Krymo aneksijos. Uždaras lyderių pokalbis truko pusantros valandos, o pristatydami žurnalistams apie ką kalbėjosi, abu prezidentai viešai apsikeitė ir kandžiomis replikomis.

Vladimiras Putinas į E. Macrono vasaros rezidenciją Bregansono forte prie Viduržemio jūros atvyko gerai nusiteikęs ir su gėlėmis pirmajai Prancūzijos damai. Džiaugtis yra ko, Kremliaus šeimininkas jau kurį laiką retas svečias Vakarų Europos šalyse. Tuo tarpu stipraus Europos lyderio poziciją norinčiam pademonstruoti Prancūzijos prezidentui keturių su puse valandų trukmės pasibuvimas su V. Putinu – puikus apšilimas prieš savaitgalį Prancūzijos Bjarico mieste įvyksiantį galingiausių pasaulio šalių klubo, buvusio G – 8eto, tačiau išmetus iš jo Rusiją, jau tik G-neto susitikimą. Judviejų pokalbio metu bene svarbiausiu klausimu tapo Rytų Ukrainoje paaštrėjęs konfliktas tarp Ukrainos pajėgų ir Kremliaus remiamų separatistų. Abu lyderiai sutiko, kad Ukrainos prezidentu tapus Volodymyrui Zelenskiu atsirado reali tikimybė, kad jau penkerius metus trunkantis ginkluotas konfliktas baigsis.

REKLAMA

„Kalbėsime apie Ukrainą, kur prezidento Zelenskio sprendimai stipriai pakeitė situaciją. Kiek žinau, prezidentas Putinas su juo pastaruoju metu kalbėjosi keletą kartų. Manau, tai leis peržvelgti padėtį ir padės pasiruošti netrukus planuojamiems susitikimams Normadijos formatu, kuriuose dalyvausiu su kanclere Angela Merkel ir prezidentu Zelenskiu“, – sakė prezidentas Emmanuelis Macronas.

Tačiau daugiau bendrų sutarimų lyderiai taip ir nerado. Išsiskyrė pozicijos ir dėl kruvinų Rusijos veiksmų Sirijoje, kur Kremlius yra pagrindinis Sirijos prezidento Basharo al Assado (Bašaro Asado) sąjungininkas, ir dėl areštuojamų bei persekiojąmų taikių protestuotojų Maskvoje. Paklaustas dėl žiaurus pareigūnų elgesio, V. Putinas atkirto, jog neva nenori suirutės, panašios į kilusią Prancūzijoje pernai, kai masės protestuotojų prieš MAcrono siaubė Paryžių.

„Visi žinome, apie įvykius susijusius su vadinamuoju geltonųjų liemenių judėjimu. Pagal mūsų skaičiavimus, 11 žmonių žuvo, 2500 buvo sužeisti, tarp jų 2000 pareigūnų. Nenorime panašaus vaizdo matyti Rusijos sostinėje. Padarysime viską, kad užtikrintume, jog situacija neišeitų už įstatymų ribų“, – kalbėjo prezidentas Vladimiras Putinas.

 „Tiesa, kai kurie demonstrantai ir pareigūnai buvo sužeisti. Tačiau Prancūzija visada gerbė ir Konstituciją, ir pilietines teises. Jų teises gina Europos žmogaus teisių teismas. Geltonosios liemenės laisvai dalyvavo Europos Parlamento rinkimuose ir dalyvaus vietos rinkimuose“, – teigė E. Macronas.

Rusijoje jau daugiau nei mėnesį dešimtys tūkstančių demonstrantų reikalauja, kad Maskvos Dūmos rinkimuose Kremlius leistu dalyvauti uždraustiems – nepriklausomiems ir opozicijos kandidatams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų