Ragina atidėti keliones į lietuvių mėgstamą kurortą: dėl nevaldomų gaisrų uždaromi viešbučiai

Lietuvių pamėgtoje Gran Kanarijoje – dar vienas didelis gaisras. Šįkart iš ugnies kelyje atsidūrusių beveik pusšimčio miestelių evakuota per 4000–ius vietos gyventojų ir atostogautojų. Nors gaisrą gesina didelės ugniagesių pajėgos, jis sparčiai plinta visiškai nevaldomas. Saloje neribotam laikui uždaromi viešbučiai, o kelionių organizatoriai ragina atidėti keliones į šią salą.

Jau dvi dienas Gran Kanarijoje siautėjantis gaisras plinta dviem kryptimis. Dėl to jis sunkiai valdomas ir jau apėmė mažiausiai 1700-us hektarų. Su liepsnomis atostogų rojumi vadinamoje Gran Kanarijoje kovoja 700 ugniagesių, įskaitant 200 kariškių. Ten nusiųsta dešimt lėktuvų ir sraigtasparnių. Tačiau gaisrui plisti susidariusios itin palankios sąlygos. Saloje sausa, nuo Atlanto pučia stiprūs vėjai, o temperatūra siekia beveik 40 laipsnių. Dėl to vietos valdžia jau paprašė centrinės Ispanijos pagalbos kovai su gaisrais.

„Yra vietovių, kur liepsnos kyla net į 50-ies metrų aukštį. Dėl ten neįmanoma siųsti orlaivių. Darbą pilotams labai sunkina ir tiršti dūmų kamuoliai“, – sako Kanarų salų prezidentas Angel Victor Torres.

Gelbėtojams tenka ne tik ugnį malšinti, bet ir evakuoti žmones. Iš Valleseco apylinkėse esančių 40-ies gyvenviečių evakuotis teko 8000-iams žmonių – ir vietinių, ir atvykusių atostogauti. Lietuvių pamėgtoje saloje neribotam laikui uždaryti šimtai viešbučių, o kelionių organizatoriai įspėja į salą planuojančius atvykti turistus labai apgalvoti kelionės kryptį ir, jei yra galimybė, keliones į Gran Kanariją bent kol kas atidėti.

Tai – antras didelis gaisras toje pačioje Gran Kanarijos vietovėje per savaitę. Praėjusį savaitgalį ten išdegė apie 1500 hektarų plotas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų