Atėnai skęsta dūmuose, o nevaldomas gaisras glemžiasi unikalias teritorijas: evakuota šimtai gyventojų

Šimtai ugniagesių ir vandenį laistantys lėktuvai vis nepažaboja didžiulio miškų gaisro Graikijoje. Liepsnoja Eubojos salos unikalios, saugomos teritorijos. Baiminantis, kad liepsnos pasieks ir gyvenamas vietoves, iš aplinkinių kaimų ir vienuolyno evakuota šimtai graikų. Gaisras toks didelis, jog dūmų stulpas jau užtemdė ir sostinę Atėnus.

Daugiau nei 200-tai ugniagesių liepsnas pažaboti bando ir dieną, ir naktį daugiau nei parą, tačiau tankūs saugomo rezervato pušynai Eubojos saloje liepsnoja it degtukai. Kai kurie liudininkai tvirtina, kad šlaitais besiranganti ugnies siena – mažiausiai 11-kos kilometrų ilgio.

Gaisrininkų pastangas pažaboti ugnį apsunkina ir stiprūs vėjai, liepsnoms leidžiantys plisti dideliu greičiu. Be to, kalnuotas vietoves ypač sunku pasiekti gaisrinės automobiliais, tad į pagalbą teko pasitelkti ir šešis specialius lėktuvus bei tiek pat miškų gaisrams gesinti skirtų sraigtasparnių.

Antroje pagal dydį Egėjo jūros saloje dėl gaisro dieną ne ką šviesiau nei naktį. Ji skendi oranžinėje prieblandoje. Beje, didžiulis dūmų debesis, užklojęs visą salą, jau pasiekė ir už daugiau nei 100 kilometrų esančią graikų sostinę Atėnus. Skelbiama, kad čia gyventojams nosį riečia suodžių kvapas. Tačiau daug labiau nerimaujama dėl gaisro apimtos salos gyventojų.

Graikai puikiai pamena pernai liepą taip pat netoli Atėnų kilusį gaisrą, kai vos per kelias valandas žuvo per šimtas žmonių. Šį kartą bijant skaudžių pasekmių, Eubojoje iš ugnies kelyje atsidūrusių kaimų evakuota šimtai gyventojų. Graikijoje nuo praeito savaitgalio kilo ištisa virtinė didelių gaisrų. Visgi meteorologai ramina, kad gaisrams padedantys plisti smarkūs vėjai ir apie 40-ties laipsnių karštis artimiausiu metu turėtų atlėgti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų