Honkonge vykstantys protestai tampa nebekontroliuojami: sužeista daugybė žmonių

Honkongą antrą mėnesį drebinantys protestai tampa nebekontroliuojami. Autonominį miestą visą savaitgalį purtė riaušės, per kurias sužeista daugybė žmonių. Demonstrantai policiją kaltiną naudojant nepamatuotą jėgą. Keršydami pareigūnams protestuotojai užblokavo vieną didžiausių pasaulyje Honkongo oro uostą.

10-tą savaitę Honkonge besitęsiantys masiniai protestai šiame autonomiją nuo Kinijos turinčiame mieste virsta neregėtomis kruvinomis riaušėmis. Prieš jūsų akis policijos pareigūnai ginkluoti lazdomis ir ašarinėmis veržiasi į Taikoo metro stotį. Pareigūnai čia be skrupulų ant žemės guldo visus demonstrantus, bandančius pabėgti nuo smurto gatvėse.

Visą savaitgalį Honkongą drebinę susirėmimai pareikalavo gausybės sužeistųjų abiejuose barikadų pusėse. Demokratinių reformų ir valdžios atsistatydinimo siekiantys protestuotojai tvirtina, kad policija, nesugebanti įvesti tvarkos, vis plačiau naudoja nepamatuotą smurtą. Internete plinta vaizdai, kuriuose vedama akies netekusi jauna mergina sukėlė didžiulę pasipiktinimo bangą. Demonstrantai tvirtina neva pareigūnai nesitaiko, kur šaudo, nesvarbu, net jeigu žmogus stovi vos per kelis žingsnius. Tuo tarpu dujas uždarose metro stoties patalpose protestų organizatoriai viešai palygino su nacių dujų kameromis.

REKLAMA

„Šis savaitgalis tapo tamsiausiu šiuolaikinėje Honkongo istorijoje. Matėme kaip metro stotyje demonstrantai stumiami laiptais žemyn, oriniais ginklais šaudomi iš vos metro atstumo“, – sako protestų organizatorių atstovė Catrina Ko.

Tuo tarpu pareigūnai atkerta, kad sužvėrėjo ne jie, o demonstrantai, kurie į policininkus jau svaido ir molotovo kokteilius, o į akis jau seniai taikosi jas pažeisti galinčiais lazeriais. Juos vietos valdžia jau oficialiai prilygino ginklams, už kurių naudojimą gresia atsakomybė. Tikru Azijos prekybos perlu laikomam Honkongui vis labiau nyrant į chaosą, policija šiandien pristatė ir naujausią savo ginklą – specialias vandens patrankas.

Tačiau demonstrantai taip pat randa naujų būdų, kaip išreikšti nepasitenkinimą valdžia. Šiandien tūkstančiai juodai vilkinčių žmonių užblokavo miesto oro uostą, kuris yra vienas judriausių visame pasaulyje. Skelbiama, kad atšaukiami visi suplanuoti atvykstantys ir išvykstantys skrydžiai, kol nebus suvaldyta padėtis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų