Kinijoje galingas taifūnas nesiliauja: smogęs su nauja jėga pasiglemžė dar daugiau aukų

Kiniją ir toliau siaubia galingas super taifūnas. Trumpam grįžusi į vandenyną stichija atsikvėpti leido tik akimirkai. Vėlyvą sekmadienio vakarą taifūnas su nauja jėga smogė rytinei šalies pakrantei. Aukų skaičius jau priartėjo prie pusšimčio, o ekonominiai nuostoliai skaičiuojami milijardais eurų.

Namus griaunančios iš krantų išsiliejusios upės, pražūtingos purvo nuošliaužos ir stogus plėšantis daugiau nei 180-ties kilometrų per valandą vėjas. Super taifūnas „Lekima“ ir toliau terorizuoja rytinę Kinijos pakrantę. Galingos audros aukomis jau tapo mažiausiai 49 žmonės. Dar 16-kos žmonių ieškoma. Daugiausia aukų pareikalavo purvo nuošliauža Vendžou mieste. Griuvus natūraliam barjerui miestą užpylė didžiulė vandens baseino nešamo purvo srovė. Gelbėtojai čia dingusių ir laimingųjų, kuriems galbūt pasisekė per stichiją išgyventi, ieškojo visą naktį.

„Čia lavina užgriuvo trijose vietose. Kiek toliau nudardėjo dar viena nuošliauža. Bet to, yra dar dvi vietos, kurios visiškai sugriautos. Keliai čia nepravažiuojami. Prireiks nemažai laiko, kol pavyks juos atlaisvinti“, – teigia miesto atstovas Hu Zhaohui.

REKLAMA

Nuo taifūno labiausiai nukentėjo tarsi tarp stichijos kūjo ir priekalo atsidūrusi Dženziango provincija. Čia stichijos šėlsmą pajuto apie penki milijonai žmonių. Vien be elektros liko per trys milijonai gyventojų. Baiminantis katastrofiškų padarinių milijonas žmonių iš pavojingiausių regiono vietų, tarp kurių ir Šanhajaus megapolis, buvo evakuoti, tačiau gelbėtojai ir toliau pluša iš iki pusės apsemtų namų traukdami skęstančius žmones.

Beje, „Lekimai“ toliau lėtai juda į šalies šiaurę, tad potvynių dabar laukiama ten. Šis taifūas Kinijai šiemet – jau devintas. Skaičiuojama ir jo padaryta žala. Sunaikintas vietos ūkinikų laukų plotas jau prilysta daugiau nei dviem Kauno rajonams. Sugriauta ar apgadinta per 35 000 namų. Ką ir kalbėti apie nuplautus tiltus bei kelius. Ekonomistai skaičiuoja, kad stichija pradarė nuostolių už beveik du su puse milijardo eurų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų