Juokais išsakyta idėja užpulti JAV karinę bazę ir visiems laikams išaiškinti „Area 51“ paslaptį virto tikra manija internete, kuri privertė reaguoti net ir aukščiausią šios šalies kariuomenės vadovybę.

Pasaulis eina iš proto dėl ateivių JAV karinėje bazėje  (nuotr. SCANPIX)

Pasaulis eina iš proto dėl ateivių JAV karinėje bazėje (nuotr. SCANPIX)

2019-ųjų rugsėjo 20-ąją yra numatytas JAV karinės bazės – „51-os zonos“ („Area 51“) – šturmas. Ši karinė bazė jau pusšimtį metų garsėja kaip NSO slaptavietė ir vieta, kurioje JAV valdžia vykdo slaptu ateivių technologijų tyrimus.

Koks yra geriausias būdas išsiaiškinti teisybę? Feisbuke buvo nuspręsta, kad geriausias būdas – didžiule minia bėgti į objektą („juk visų neiššaudys“) ir asmeniškai įsitikinti, yra ten ateivių ar ne.

Savaime suprantama, tai tebuvo šmaikštus pajuokavimas, kurį „į eterį“ paleido mažai kam žinoma memų kūrėjų bendruomenė. Tačiau kiekvieną dieną situacija tampa vis mažiau kontroliuojama. „Šturmuoti“ karinę bazę jau pasiryžę daugiau nei 1,6 mln. feisbuko vartotojų.

Tai, kas iš pradžių atrodė kaip paauglių grupės juokelis, išsivystė į vieną iš didžiausių visų laikų interneto šių metų akcijų. Apie hipotetinį šturmą rašoma tokiame leidinyje kaip „The New York Times“, socialiniuose tinkluose yra kuriami realistinės tokio puolimo taktikos, o JAV kariuomenės atstovams tenka atsakinėti į klausimų dėl to, kaip žadama gintis nuo tokio puolimo.

REKLAMA

Pagrindinis judėjimo stūmoklis – memai, kurie plinta kartu su šiuo reiškiniu. Dažniausiai yra remiamasi keliomis idėjomis, viena – kad realybėje vietoje milijono į šturmą ateina kelios dešimtys žmonių, antra – visų nuostabai Navadoje iš tiesų susirenka milžiniška minia žmonių, su kuria nebeaišku, ką daryti.

Misija neįmanoma

Tikrai patikėjusius „milijono“ galimybėmis pralaužti karinės bazės gynybą idėja tenka nuvilti. Patys interneto vartotojai, įvertinę daugybę galimų tokio puolimo taktikos versijų, priėjo išvados, kad tai yra neįmanoma. Visų pirma, vargu ar kas nors turėtų įgūdžių genialiai suvaldyti tokį milžinišką žmonių srautą, todėl „pralaužti kaktomis“ taktika neduos jokio privalumo. Antra, „51-oji zona“, tikėtina, yra pastatyta taip, kad atlaikytų dar ne tokio galingumo puolimą ilgą laiką, o blogiausiu atveju galėtų „įsikasti giliai po žeme“.

Trečia, vargu ar valstybė ryžtųsi duoti įsakymą šaudyti į civilius, net jeigu tai ir reikštų paslapties apie ateivius išsaugojimą.

Jau nekalbant apie milžiniškus atstumus, sudėtingas gamtines sąlygas, kelis gynybos ruožus, šimtus karių ir kitų faktorių, kurie tokį šturmą verčia neįmanomu. Nepaisant to, JAV kariuomenės atstovai patvirtino, kad žino apie artėjantį šturmą ir tvirtina „esantys pasirengę bet kokiems svečiams“.

„51-oji zona“ yra JAV karinių oro pajėgų treniruočių vieta, ir mes niekam nepatartume bandyti patekti į teritoriją, kur mes apmokome savo specialistus. JAV karinės oro pajėgos visuomet pasirengusios apginti Ameriką“, – teigė JAV karinių oro pajėgų atstovė žiniasklaidai Laura McAndrews.

REKLAMA

Vienos „Twitter“ vartotojos teigimu, smagiausia šioje situacijoje yra įsivaizduoti kaip kažkur Pentagone kažkas rimtais veidais turi aiškinti generolams kas per dalykas yra „Naruto Run“ (bėgimas pasilenkus į priekį).

Kai kurie leidiniai juokais išleido instrukcijas atvykėliams, kaip rugsėjį atsidurti Nevadoje ir kur ten apsistoti. Atrodo, kad tai nebuvo informacija veltui: „Little A’Le’Inn“ viešbučio, kuris yra įsikūręs netoli „51-osios zonos“ savininkė žiniasklaidai tvirtino, kad jos telefonas nenustoja skambėti ir visus domina galimybė apsistoti rugsėjo 20-ąją.

Pasaulis eina iš proto dėl ateivių JAV karinėje bazėje  (nuotr. SCANPIX)

Pasaulis eina iš proto dėl ateivių JAV karinėje bazėje (nuotr. SCANPIX)

Atgarsiai Lietuvoje – siūlo atkurti LDK

Lietuvoje „51-osios zonos“ klausimas taip pat neliko nuošalyje. Tiesa, lietuviai nusprendė, kad gali pasinaudoti pasaulinio interneto sumaištimi savais tikslais. Lietuviškų memų kūrėjai iš „Grand Duchy Of Lithuaniaball“ feisbuke subūrė grupę, kuri sieks „kol visi užsiėmę „51-ąja zona“, atstatyti LDK“.

Grupėje jau yra daugiau nei 1,8 tūkst. vartotojų, pasirengusių prisijungti prie judėjimo.

LDK
2019-07-21 00:52:51
Tu esi nesveikas Ruskiu subinlaizys,laizyk smirdancia skylia pupistu rusu,liolikai bolikai:)))))
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Grigorij 2019-07-21 00:33:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Patiems atstatytu LDK? Be Vytauto Didziojo, su tokia neapykanta rusams, kitatauciams, su "LIETUVA - LIETUVIAMS!"??? Na, norit jus to ar ne, laikui begant neisvengiamai bus atkurta TSRS-2.0. Turesit puikia galimybe savo noru prisijungti, kad ne tik LDK ribas pasiekti, bet ir jas pratesti iki Vladivostoko, o ne tik "nuo juros iki juros". Jei iki to momento atsitokesite, pabusite, nuosirdziai atgailausite, subresite. Kitaip, is neapykantos kitatauciams, reiskia, ir saviems lietuviams (prisiminkit apie savo "meile" emigrantams lietuviams, apie Socialines Teisybes, siaip, Teisybes "troskima"), galutinai neislaisvinsit LR nuo lietuviu, issilakstant po airijas. Turit alternatyva. Kai gerokai issilakstysit - prasyti PL paimti jus po savo sparneliu, kaip atokiausia beteise Provincija, be jokiu ambiciju, kaip ATR, be jokios LTSR laiku Dvikalbystes, ko gero, ir be lietuvisku mokyklu, pelnytai baudziant jus uz QWX, lenkisku dubliuojanciu lenteliu draudima, LNK tu lenteliu lupimo laida "As myliu Lietuva", lenkisku mokyklu optimizavima-isvaikyma. Dainuosit daina "Mes be Wilno nenurimsim". Tai su Kowno ir Wilno kazkaip isgyvensit, palaipsniui laidojant lietuvybe (nebus durniu ja "okupantiskai" puoseleti, kaip LTSR laikais).

Koloradinio vatniko broliski, okupantiski geriausi linkejimai, tenkinant jusu nora pasvajoti! :)))   ATSAKYTI
LDK 2019-07-21 00:52:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tu esi nesveikas Ruskiu subinlaizys,laizyk smirdancia skylia pupistu rusu,liolikai bolikai:)))))  
Grigorij 2019-07-21 01:02:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
LDK,
fui, koks nepraustaburnis. Galima pamanyti, kad TSRS buvo tik rusu. Ne tokiems LDK atkurineti - jokios meiles darbui! :))) Ne jums, martynai, melynas dangus!  
Grigorij 2019-07-21 02:03:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
LDK,
is tikruju, tam tikra prasme, LDK buvo TSRS pradzia. Tada niekam nesove i galva ja lietuvinti, brukti lietuviu valstybine kalba. Kai mokejot TEISINGAI dalintis - tai daug ir turejote. TSRS apsiejo be rusu kalbos, kaip valstybines. Tiesiog TSRS, kaip ir LDK, kaip pagrindine, buvo naudojama daugumos kalba. O kai pradejot Lietuva lietuvinti - is LDK pavirtot piktu pagiezingu nykstuku, vis daugiau laisvinant ji nuo lietuviu. Taip, ŠunGrybė yra geriausia visu laiku Lietuvos zudike. Bet pradejo Mindaugas. Tas nieksas ne tik Zemaitija pardave. Bet, skystablauzdziui, negalejanciam patvarkyti dvieju slavu separatistu, slapimas trenke i galva ieskoti Vatikano, "Vakaru", "Europos" paramos iki "karunavimo", katalikybes, kaip valstybines religijos priemimo. Tuomet, kai didziaja dauguma LDK sudare slavai staciatykiai!.. Taip jie iskarto tapo antrarusiais... Bet veliau jus dar toliau nuejot - apsijunget su katalikiska PL, kuri itin staciatikius enge. O Liublino Unija negrazino Lietuvos elito, slavu staciatykiu teisiu, tik pasiule jiems isduoti savo religija, tampant uniatais. Paskui verket, kad nuo jusu slavai su savo zememis pabego, ypac, kai itin sustiprejo RU. Taigi jus savo slavus i lenkus ir katalikybe iskeitet!!! Jusu Mindauga reiketu sukapoti, pakarti galva zemyn, o jus tokiu "europejimu", "vakarejimu" didziuojates, padaret Mindaugo Karunavima... Valstybine Svente!.. Viska darot per uzpakali, todel uzpalaly ir gyvenat. :((( As tik pritariu tai sventei, kaip "Mindauginei", "Joniniu" pavyzdziu sventei.  
nu jo 2019-07-21 17:37:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Hriša šiandien gerai įkalęs, todėl ir nusikalba. TSRS - 2 ? - visiškas briedas, nudvėsusio asilo kvapas atbaidys visus, nebent musėms patiks. Apie ekonominę rosiejos liaudies padėtį : apie mirusius arba gerai, arba nieko...Sprendžiant iš rosiejos propagandinių kampanijų (laidų, filmų, paskaitų) ten ruošiama dirva naujam carui. Kur tas "strojus" nuvedė - daugelis žino. Žodžiu, anie vėl lips ant to paties grėblio, sėkmės  
Grigorij 2019-07-21 20:15:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
nu jo,
stebetina, kad jus pamirsot, jog ir Pasaulis, ir zmonija vystosi pagal spirales desni. Butu keisciausia, jei viskuo, kas buvo tobula TSRS, jos kurymo patirtimi nebutu pasinaudota ateityje! Kvailiausia neigti TSRS privalumus: visa Europa akimirksniui krito po Hitlerio kojom, ir tik TSRS, milzinisku auku kaina, islaisvino Pasauli, iskaitant Baltijos valstybes, nuo Rudojo Maro! Aciu JAV ir GB uz pagalba, bet jie vieni JOKIU sansu tam neturejo. O del blogos santvarkos... Kas pries tai bande kurti is tikruju socialiai bei nacionaliai teisinga visuomene??? Nors J.Kristus dar pries 2000 metu savo "kalno" pamoksle itin ragino dalintis. Be abejo, buvo ir klaidu, ir netobulumu, ir nusikaltimu. Kaip galima pasiekti TIKROS Socialines Teisybes be nacionalizacijos, isbuozinimo? Bet kaip galima spresti apie santvarkos tobuluma, kai nuo pirmu TSRS egzistavimo minuciu jai buvo pritaikytos ziauriausios Vakaru sankcijos? Kaip Kuba tokiom salygom gali laisvai konkuruoti su Vakarais? Bet kubieciai savo Tikros Laisves (ne lietuviskos) ir Teisybes i Vakaru blizgucius nemaino! Ir S.Koreja pasiaukojanciai atsispire JAV, Trampui, net pelnydama pastarojo pagarbos!

Bet straipsnyje nebuvo jokios kalbos apie santvarka. Tik apie valstybes kuryma. As sulyginau siekima kurti savo nykstukine, silpna, neteisinga, besidraskancia, lietuviska Lietuva, dar intensyviai ja lietuvinant (reiskia, ir laisvinant nuo lietuviu), remiantis urviniu savanaudiskumu (nacionalizmas - butina jo kita medalo puse), ir siekima, bei sugebejima kurti Didziaja, Stipria, patrauklia bei gerbiama valstybe, sugebant dalintis. Kazkada mokejot, ir ne tik kardu bei ugnimi, net neturedami galimybes spausti sultis is viso Treciojo Pasaulio, ka siandien daro JAV, Vakarai.  

Top Video

Laidotuves pertraukė netikėtumas: vyrui teko šokti į iškastą duobę
DABAR RODOMA
Laidotuves pertraukė netikėtumas: vyrui teko šokti į iškastą duobę
DABAR RODOMA
Išgyveno nemaloniausią incidentą lėktuve: keleivei prireikė palydovų pagalbos
DABAR RODOMA
Paviešintas įrašas, kaip siuntų darbuotojais apsimetę vyrai surišo šeimą ir ją apvogė
DABAR RODOMA
Moteris patyrė gyvenimo sukrėtimą: su taksi nevažiuos dar ilgai
DABAR RODOMA
Nufilmuota tragedijos akimirka: neišsiskleidęs nei vienas parašiutas pražudė vyrą
DABAR RODOMA
Paliko vienam kartui su tėčiu: mama išvydusi savo mažylę paklaiko
DABAR RODOMA
Nepaprasta akimirka: draugystė ištirpdė milijonų internautų širdis
DABAR RODOMA
Išlaisvinti dešimtys žmonių, kurie metų metus buvo laikomi narvuose
DABAR RODOMA
Keistas incidentas: gelbėjo ant pastatų laipiojančią nuogą moterį
DABAR RODOMA
Pareigūnai paviešino įrašą: gelbėjo springstantį kūdikį
REKLAMA
Rusas netyčia į lėktuvą įsinešė pistoletą: skrydį teko nutraukti (nuotr. YouTube)
Maskvoje vienas keleivis pamiršo oro uoste atiduoti savo teisėtai laikomą ginklą ir įsinešė jį į lėktuvą. Pilotams teko skubiai tupdyti lėktuvą gretimame mieste. Pradėtas ...
Putinas išbalęs klausėsi Rusijos himno: tokio varianto dar neteko girdėti (nuotr. SCANPIX)
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šiuo metu vieši oficialaus vizito Saudo Arabijoje, kur jį karališkai pasitiko vietos lyderiai.  Pakeliui į karališkuosius rūmus jo ...
Laidotuvėse – artimųjų šokas: su jais ėmė kalbėtis mirusysis  (nuotr. stop kadras)
Dubline, Airijoje, gyvenęs Shayus Bradley negalėjo išeiti amžinojo poilsio paskutinį kartą neprajuokinęs savo artimųjų. Spalio 8-ąją miręs vyras savo artimiesiems paliko ...
virusas (nuotr. asm. archyvo)
JAV užregistruota jau daugiau nei dešimt užsikrėtimo rytų arklių encefalomielito atvejų. Šios pavojingos infekcijos, kuri jau nusinešė dvi gyvybes, nešiotojai yra uodai.  ...
M. Biržiškas ir Ruta Lee (nuotr. stop kadras)
Los Andžele – neeilinis renginys, o ir reginys lietuvių bendruomenei. Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė, išgarsėjusi portretais iš maisto ar kitų netikėtų komponentų, šį kartą ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų