Praėjo jau savaitė nuo 5-mečio Dawido Žukowskio dingimo Lenkijoje. Visa šalis sulaikiusi kvapą laukia šios tragiškos istorijos atomazgos. Neoficialiai jau pripažįstama, kad tėvo pagrobto berniuko gyvo surasti nebesitikima. Tačiau pareigūnai vis dar įnirtingai tęsia precedento neturinčias paieškas ir prašo visuomenės pagalbos.

Lenkiją supurčiusios tragedijos atomazga: laukiama blogiausio (Lenkijos policijos nuotr.) (nuotr. Gamintojo)

Lenkiją supurčiusios tragedijos atomazga: laukiama blogiausio (Lenkijos policijos nuotr.) (nuotr. Gamintojo)

Praėjusį trečiadienį tėvas turėjo berniuką nuvežti iš Mazovijos Grodzisko į Varšuvą pas jo mamą. Tačiau iš miesto išvažiavęs vyras pradingo kartu su vaiku. Tos pačios dienos 21 val. policija gavo pranešimą, kad Dawido tėvas Pawelas buvo mirtinai partrenktas traukinio, važiavusio iš Skernevicės į Varšuvą. Berniuko šalia nebuvo. Stotyje traukinio taip pat laukęs liudininkas patvirtino, kad tai buvo savižudybė. Tą patį vakarą buvo paskelbta didžiulio masto berniuko paieška, tačiau kol kas ji neduoda rezultatų.

Kas yra žinoma apie motiną?

31-erių berniuko motina yra rusė. Pawelas susipažino su moterimi komandiruotės metu. Pasak televizijos TVN24, ji atvyko gyventi į Lenkiją prieš 6-7 metus. Pora apsigyveno Mazovijos Grodziske, netrukus susilaukė sūnaus.

REKLAMA

Moteris dirba rusų kultūros centre Varšuvoje rusų kalbos mokytoja. Yra žinoma, kad prieš tėvui pagrobiant Dawidą šeimoje kilo konfliktas, o prieš tris savaites moteris išsikraustė su sūnumi į Varšuvą.

Skelbiama, kad birželio 28-ąją Mazovijos Grodzisko policijoje buvo įregistruotas moters skundas dėl psichologinio vyro smurto. Tačiau apie fizinį smurtą nei prieš ją, nei prieš vaiką nebuvo kalbama.

Šioje byloje nebuvo spėta apklausti nei pareiškėjos, nei įtariamojo. Dabar su berniuko motina ryšį nuolat palaiko tiek policija, tiek psichologai, rašoma „Wiadomosci“.

Dawidas (Lenkijos policijos nuotr.) (nuotr. Gamintojo)

Dawidas (Lenkijos policijos nuotr.) (nuotr. Gamintojo)

Tėvas turėjo dar vieną vaiką iš kitos santuokos ir didelių įsiskolinimų

Televizijos TVN žurnalistai sužinojo, kad su azartiniais lošimais problemų turėjęs Pawelas buvo įsiskolinęs 200 tūkst. zlotų (apie 47 tūkst. eurų).

Maža to, jis turėjo dar ir dukrą iš ankstesnės santuokos – ankstesnė žmona pabėgo nuo jo į Ukrainą.

Pareigūnų teigimu, Pawelas savo automobiliu iš Mazovijos Grodisko išvyko 17 val. 28 min. vietos laiku. Yra žinoma, kad dar 18 val. berniukas tikrai buvo gyvas, nes tėvas leido jam porą minučių pakalbėti telefonu su mama.

Po dviejų valandų tėvas automobiliu grįžo į Mazovijos Grodiską. „Dawiduko mašinoje jau nebuvo“, – rašoma „Wiadomosci“.

Ar berniukas dar gyvas?

Tą dieną Pawelo automobilis buvo du kartus sustojęs šalia Konotopos gyvenvietės autostradoje A2. Pirmą sykį, 40 minučių, kuomet jis dar važiavo į Varšuvą. TVN televizijos teigimu, vyras tuo metu kalbėjosi telefonu su Dawido mama. Ji jam galimai pasakė, kad ruošiasi paduoti dokumentus skyryboms.

REKLAMA

Antrąjį sykį toje pačioje vietoje (tik jau grįžtant atgal iš Varšuvos, kitoje kelio pusėje) mašina buvo sustojusi 15-ai minučių.

Būtent šioje vietoje yra sutelktos didžiausios paieškos komandų pajėgos. Tikrinami visi šuliniai ir vandens telkiniai, aplinkiniai miškai. Policija netgi tikrina vietos kapines, nes pasirodė pranešimai, kad vyras galėjo norėti palaidoti savo vaiką.

Pareigūnų teigimu, aplinkybės rodo, kad vyras veikė pagal iš anksto sumanytą planą. Yra žinoma, kad prieš nusižudydamas jis meldėsi bažnyčioje, šalia kurios policija ir aptiko jo automobilį.

Su byla susipažinusi teismo psichologė Terasa Gens teigė, kad vietos gyventojai „papasakojo apie jį daug dalykų“. „Jie man sakė, kad Dawido tėvas turėjo problemų su lošimais ir narkotikais“, – cituojama ekspertė.

Pawelas Ž. (Lenkijos policijos nuotr.) (nuotr. Gamintojo)

Pawelas Ž. (Lenkijos policijos nuotr.) (nuotr. Gamintojo)

Buvęs kriminologas: vaikas jau miręs

Buvęs Varšuvos policijos Kriminalinio skyriaus vadas Marekas Dyjaszas tvirtina, kad šioje byloje visos aplinkybės rodo „juodžiausią scenarijų“. „Mano manymu, berniukas yra negyvas. Pareigūnai šiuo metu tiesiog ieško berniuko kūno“, – leidiniui WP pasakojo ekspertas.

30-ies metų darbo policijoje patirtį turintis žmogžudysčių tyrimų ekspertas pareiškė, kad nuo pat pradžių buvo įsitikinęs dėl liūdnos baigties šioje istorijoje. „Sakysiu atvirai: esu tikras, kad berniukas, deja, yra negyvas. Aš manau, kad tarnybos tai supranta, tačiau niekas apie tai garsiai nekalba. Mano manymu, jo gyvybę atėmė tėvas. Panašu, kad vyras veikė impulsyviai ir remdamasis emocijomis. Paskutinis telefono skambutis žmonai buvo lemiamas. Ten buvo du-trys sakiniai, po kurių jis nusprendė keršyti moteriai ir atimti vaiko gyvybę. Vėliau jis išsiuntė SMS žinutę: „Tu niekada nebeišvysi savo sūnaus“, – tvirtino šimtus panašių bylų tyręs pareigūnas.

REKLAMA

Lenkijos policija prašo bet kokios informacijos apie šia tragediją, kuri padėtų surasti berniuką. Visi pranešimai, įskaitant ir anoniminius, yra priimami Mazovijos Grodzisko policijoje (tel. (22) 755 60 10) arba tiesiog bendruoju telefonu 112. Ypač prašoma vairuotojų, kurie galėjo nusikaltimo įvykdymo metu važiuoti tuo keliu, peržiūrėti savo vaizdo registratorių duomenis. Pawelas vairavo pilką „Škoda“ automobilį (reg. nr. WGM 01K9).

Mašina, kuria važiavo įtariamasis (Lenkijos policijos nuotr.) (nuotr. Gamintojo)

Mašina, kuria važiavo įtariamasis (Lenkijos policijos nuotr.) (nuotr. Gamintojo)

Pareigūnai informuoja, kad Dawidas yra 1,10 m ūgio, šviesių plaukų, dingimo dieną vilkėjo šviesius marškinėlius, mėlynus džinsus ir batukus su Žaibo Makvino piešiniu.

Siaubas
2019-07-18 21:43:35
Koks turi būti silpnaprotis, idiotas tėvas, kad keršijant žmonai, žudyti savo vaiką !!! Tai sveiku protu nesuvokiama...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Gal taip 2019-07-21 00:17:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O tai gal atidave augint kam nors? Motinai savo? Sesei kokiai? Gal slepiasi kur su vaiku, kol viskas aprims, m?   ATSAKYTI
Skaityk straipsni 2019-07-23 00:44:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jis juk nusizude , kaip slepiasi ?!  
Gal 2019-08-01 00:16:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai skaitau. Sakau tas, kam perdave vaika gal slepiasi, o ne nusizudes tevas, tau cia skaityt reiketu.  
666 2019-07-20 12:52:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ziauru...    ATSAKYTI
Psichiatras kuris gydo Juju 2019-07-20 11:45:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
@Juju, bl koks tu daunas juju, toks klounas, tu turbut sapnuoji ruskius.   ATSAKYTI
Sigis 2019-07-20 02:30:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Nu ir detektyvai... Ka jus vartojat kad tokes nesamones komentuojat? Kas nusizudydamas skolas grazina ir dar savo vaika uz skolas... Kosmosas   ATSAKYTI
Rita 2019-07-20 19:00:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pardave gal tycia kad mamai, pakekenkti, o ka visokių nieksų yra, organus isims, o jai planavo nusisudyti, kas tada jam tas vaikas gila labai gaila vaikucio, bet ne tik lenkijo, yra idijotu, visam pasauly ju uztektinai,   
n 2019-07-24 01:30:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man irgi keistokai viskas cia atrodo ... gal jis ir vartojo kazka , neaisku kokius plius narkotikus. Neaisku kur ir kam jis ten skolingas buvo , gal ta vaika paime zmones uz skolas ir padare taip , kad jis kaltas liktu . Nepamirskit kas Lietovoj daresi ir darosi ... jai kazkur rimtai isivelei tai tau , kad ir patys sedintys auksciausiuose pareigose zmones padarys taip , kad visi tiketu belekuo . Nieko nesakau yra nenormaliu zmoniu , bet sunku patiket , kad tevas galetu savo vaikuciuj taip padaryt juo labiau su tokiu nezmonisku smurtu ... o jai ir vyko konfliktas su zmona , tai as manau jis butu labiau tada suinteresuotas su ja taip pasielg... kazkokie cia galai nesueina ... arba kazkas ten kazka baisei uzslepe arba jis labai ziauriem zmonem ir labai didele suma buvo skolingas . O kas turi pinigu ir turi pazinciu nera sunku padaryti toki straipsniuka kaip sis. Ramybes vaikuciuj :( o mamai stiprybes :( ir aplamai zmones pasidomekit geriau placiau apie tas salis kur vyksta karai ir pns
. Ten kasdien mirsta ir vaikai ir moterys ir vyrai . Ritasi pasaulis nes daugeja prastu zmoniu ... o prasti zmones moka ilyst i virsu nes turi naglumo , o geras zmogus visada uzleis gi vieta nes jis geras... idomu butu tolimesni tyrimai del to vaikucio nuzudymo , bet jai viskas bus greit baigta ir byla bus nutraukta , tai viskas aisku bus .  
.... 2019-07-19 23:59:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
Atidave vaika ant donoru uz skolas cia ir taip aisku   ATSAKYTI
Marijona 2019-07-19 23:41:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Ir as taip galvoju,kad uz skolas atidave   ATSAKYTI
G ds 2019-07-19 22:56:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Speju vaika uz skolas atidave
   ATSAKYTI
..... 2019-07-19 17:04:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Jei butu Lietuvoj, žiniasklaidoje neviešina dingusiu jaunesniu nei 10 metu vaiku. Nelietuviu vaikai užsienyje tai priešingai.   ATSAKYTI
Jonė 2019-07-19 13:19:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ir kuo vaikas nusikalto?Na žudykis pats jeigu gyvent nusibodo,o kam súnus.Man vis dar norisi tikėti,kad berniukas gyvas.   ATSAKYTI
as 2019-07-19 09:19:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
nepilno proto tas lenkas,zudyti savo vaika....   ATSAKYTI
kokia 2019-07-18 23:43:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
atomazga, jei niekas nieko tikro nežino, tik spėlioja. Už tokias neadekvačias antraštes aš aplamai siūlyčiau žurnaliūgas bausti.   ATSAKYTI
as 2019-07-18 22:49:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
keistai kaip tiek lt mentai prisipirke kameru nesugeba pamatyti kur dingsta zmones ir vaikai cia,,o ju sarasas labai didelis,   ATSAKYTI
Nu jo 2019-07-18 21:45:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Na ir kur cia laimetojas? Psichopatas vyrelis uzverte sunu vardan ko? Susikti zmonai gyvenima? Tai kad pats lavons, tai kur cia laimejimas?   ATSAKYTI
Pamastymas 2019-07-19 22:40:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-23
Isejo pats ir sunu issivede.Kad zmona gyventu likusi gyvenima nelaimingai. Gal zmogus labai mylejo zmona ir vaika,tik turejo neissprendziamu problemu, nasta buvo per sunki jo peciams. Zmona gal nesiteike jo paremt,palaikyt sunkiom akimirkom...Neatlaike nervai. Galbut zmogelis pagalvojo iseisiu pats ir pasiimsiu vaika, kad svetimas neaugintu ,o ir zmona iskaudinsiu,kad visa gyvenima manes nepamirstu.   
To pamąstymas 2019-07-20 12:55:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Viena pabėgo, antra irgi. Abi moterys - iš silpnų užsienio šalių, kad neturėtų vietinės paramos....  
Siaubas 2019-07-18 21:43:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Koks turi būti silpnaprotis, idiotas tėvas, kad keršijant žmonai, žudyti savo vaiką !!! Tai sveiku protu nesuvokiama...   ATSAKYTI
Onutė 2019-07-18 21:42:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Sveiko proto žmogus niekada taip nepasielgs,reiškia su psichika turėjo problemų.    ATSAKYTI
Jonas 2019-07-18 21:35:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pats tegul žudosi, jei atsibodo gyvent, bet kuo kaltas vaikas. Žmonai ir artimiesiems stiprybės.    ATSAKYTI
kosmaras 2019-07-18 21:10:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
berazumis lenkas ir tiek   ATSAKYTI
Dudukai 2019-07-18 22:15:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
Tipo Lietuvoje tokių nėra, labasnia tu hrenava   
Juju 2019-07-18 22:30:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Pailsek ruski nuo pigiu narkotiku  
A 2019-07-20 22:58:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Daunai komentatoriai  

Top Video

100-metį atšventusios dvynės atskleidė paprastą savo ilgo gyvenimo paslaptį
DABAR RODOMA
100-metį atšventusios dvynės atskleidė paprastą savo ilgo gyvenimo paslaptį
DABAR RODOMA
Užfiksuotas šokiruojantis tėvų poelgis su kūdikiu: istorija kelia pyktį
DABAR RODOMA
Berniukas įsiuto dėl mamos poelgio – jo moralas nepaliks abejingų
DABAR RODOMA
Pikantiškas moters elgesys ant automobilio: netrukus buvo sulaikyta
DABAR RODOMA
Užfiksavo šlykšų pabėgioti išėjusios moters poelgį: paviešino, kad sugėdintų
DABAR RODOMA
Po paviešinto įrašo iš darbo mergina buvo atleista – klientai pašėlo
DABAR RODOMA
Laidotuves pertraukė netikėtumas: vyrui teko šokti į iškastą duobę
DABAR RODOMA
Išgyveno nemaloniausią incidentą lėktuve: keleivei prireikė palydovų pagalbos
DABAR RODOMA
Paviešintas įrašas, kaip siuntų darbuotojais apsimetę vyrai surišo šeimą ir ją apvogė
DABAR RODOMA
Moteris patyrė gyvenimo sukrėtimą: su taksi nevažiuos dar ilgai
REKLAMA
beždžionė (nuotr. stop kadras)
Sunerimusios beždžionėlės poelgis tapo sensacija internete. Negana to, priverčia susimąstyti – kartais gyvūnai būna daug dėmesingesni gamtai nei žmonės. „Twitter“ ...
Nusikaltėliai (Youtube nuotr.)
Nusikaltimas ir bausmė žygiuoja greta nuo neatmenamų laikų, bet Rusijoje greta eina ir nusikaltėliai bei valdžia. Pasak Prahos universiteto profesoriaus, publicisto Marko ...
Perspėjo dėl „Brexit“ sutarties (nuotr. SCANPIX)
Briuselio pareigūnai sekmadienį toliau tęsia darbus, siekdami ratifikuoti Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos sutartį, bloko lyderiams svarstant britų premjero ...
sesės (nuotr. stop kadras)
Trijų vaikų mama Jennifer socialiniame tinkle pasidalijusi nepaprasta akimirka nesitikėjo, kad šis vaizdelis sujaudins milijonų širdis. Teksase gyvenanti šeima nufilmavo, ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų