Kraupus nusikaltimas prie Lietuvos: atgavusi dukrą motina įtariama jos nužudymu

Lenkiją sukrėtė kraupus nusikaltimas prieš mažametę. Iškviesti pareigūnai vienuose namuose aptiko mirusią 9 mėnesių mergaitę, kuri buvo ne tik kraupiai sumušta, tačiau dar ir patyrė seksualinę prievartą. Anksčiau kūdikis iš motinos buvo paimtas dėl nepriežiūros, bet po kelių motinos prašymų, grąžintas jai atgal. Pareigūnai kol kas negali nustatyti ir šio nusikaltimo kaltininkų.

nužudyta 9 mėn. mergytė (nuotr. Gamintojo)

Įspėjame, kad nusikaltimas yra itin žiaurus.

Birželio 21-ąją Lenkijos policija gavo iškvietimą į nedidelį Alėckos miestelį netoli Suvalkų. Pareigūnai mergaitei jau niekuo padėti negalėjo. Vėliau atliktas skrodimas parodė, kad 9 mėnesių Blankos mirties priežastis – vidinis kraujavimas ir smegenų pažeidimas. Mergaitei buvo sumušta galva, jai daužyta į krūtinę – vienas šonkaulių pradūrė plautį. VTaip pat nustatyta, kad kūdikis patyrė seksualinę prievartą, rašoma „Dziennik“. Dabar tarnybos aiškinasi, kodėl tokiam nusikaltimui nepavyko užkirsti kelio.

Policija iškart suėmė abu mergaitės tėvus. Motina yra žinoma turinti problemų su alkoholiu ir narkotikais ir jau seniai įtraukta į rizikos grupę. Tėvas Grzegorzas W. kartu negyveno, tačiau dažnai lankydavosi šeimos namuose. Netrukus tyrėjai lentpjūvėje dirbantį Grzegorzą paleido, nes DNR tyrimai parodė, kad biologiniai pavyzdžiai, paimti nuo mergaitės kūno, yra ne jo. Maža to, skambučių išklotinės ir liudininkų parodymai padėjo nustatyti, kad vyras nusikaltimo metu buvo kitoje vietoje.

REKLAMA

Teismas grąžino vaiką

Tyrimo metu paaiškėjo, kad 2018-ųjų lapkritį, gavus kaimynų skundus, policija dėl nuolatinio girtavimo atėmė kūdikį iš mamos ir perdavė kartu atvykusiems vaikų priežiūros tarnybos (Socialinės gerovės centras, MOPS) darbuotojams, o šie netrukus perdavė mergaitę laikinai šeimai.

Šių metų vasarį teismas kreipėsi į Rajono šeimos paramos centrą ir MOPS su užklausa, ar mergaitės motinai galima grąžinti vaiką. Vaiko motina, anot vaikų priežiūros tarnybos atstovų, „susiėmė“, lankė specialius kursus ir stengėsi susigrąžinti teises į vaiko auginimą. Tačiau MOPS atstovai teismui pateikė neigiamą atsakymą. Gavusi neigiamą atsakymą institucija atmetė motinos prašymą.

Vos po mėnesio teismas patenkino analogišką motinos prašymą ir grąžino jai vaiką. Teismo sprendimo dokumentai kol kas yra įslaptinti ir prieinami tik bylą tiriantiems pareigūnams.

Nusikaltimas įvykdytas nedideliame miestelyje šalia Suvalkų (nuotr. Gamintojo)

Skandalas dėl socialinių darbuotojų veiklos

Šiuo metu yra aiškinamasi, kodėl antrojo posėdžio metu jau nebedalyvavo MOPS atstovai, kodėl jie nepateikė teismui apeliacijos dėl galimai netinkamo sprendimo.

Miestelio meras Karolis Sobczakas praėjusį penktadienį surengė spaudos konferenciją, kurioje pasistengė paaiškinti įvykio aplinkybes. Mat visuomenėje kilo milžiniškas pasipiktinimas dėl to, kad su alkoholiu ir narkotikais problemų turinčiai motinai buvo grąžintas kūdikis. Maža to, policija tvirtina, kad apie teismo sprendimą jie negavo jokios informacijos.

„Nėra nustatyta požymių, kad socialinė darbuotoja, kuri prižiūrėjo šią šeimą, būtų netinkamai atlikusi savo pareigas“, – tvirtino Alėckos meras.

Pasak jo, socialinė darbuotoja prižiūrėjo vaiką, motiną ir visą šeimą, „galima sakyti, kad nuo pirmosios gimimo dienos“. Jo teigimu, buvo palaikomas reguliarus stebėjimas ir ryšys su rizikos grupėje esančia šeima. „Mes negalime teigti, kad socialinė darbuotoja neatliko savo pareigų“, – pareiškė jis spaudos konferencijos metu.

Alėckos vicemerė Sylwia Wieloch žurnalistams pasakojo, kad biologinei motinai sugrąžinus Blanką nebuvo jokių požymių, kad vaikas galėtų būti išnaudojamas. Ataskaitose minima, kad vaikas atrodė prižiūrėtas, sveikas ir žaismingas, nebuvo jokių išnaudojimo ar smurto požymių.

Socialinė darbuotoja tvirtina vaiką pati laikiusi ant savo rankų likus vos savaitei iki tragedijos ir nepastebėjusi jokių išorinių požymių ar elgesio pakitimų. „Todėl mes negalime patvirtinti viešumoje pasirodžiusių kaltinimų, kad vaikas galėjo būti kankinamas ilgus mėnesius. Socialinė darbuotoja tai kategoriškai neigia“, – aiškino Alėckos meras.

Skelbiama, kad prieš pat tragediją motina gavo didelę išmoką, kuri siekė apie 3 tūkst. zlotų (virš 700 eurų). Dalį jos išleido vaiko drabužėliams ir buto nuomai. Nėra žinoma, kur ji išleido likusias lėšas.

Žudiko paieškos

Kol kas taip pat nėra aišku, kam bus pateikti kaltinimai dėl nužudymo. Šiuo metu vienintelė oficialiai sulaikyta šioje byloje yra kūdikio motina, kuri neigia prisidėjusi prie mergaitės mirties. Pareigūnai tiria įvairias versijas.

„Fakt24“ rašoma, kad, likus kelioms valandoms iki mergaitės mirties, iš įtariamosios namų išėjo kažkoks vyras. Pasak jų, jis buvo nuolatinis lankytojas ir sugėrovas.

Pagrindiniu įtariamuoju buvęs Grzegorzas W., pasak jo advokato, yra visiškai palūžęs, „jam būtina psichologinė pagalba“.


Rašyti komentarą...
A
Alanas
2019-07-11 23:41:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tai kaip Lietuvoj?!! Tipo Kėdės susigalvojo"pedofilija",šiaip nušovė kelis"nekaltus"žmonės ir pasprings savo vėmaluose!Belieka tikėtis kad yra karma ir tų išsamų kelios kartos kentės,kaip ir prasidėjusių,klastojusių išsamų.Sėkmės
Atsakyti
-3

A
As
2019-07-12 07:14:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nerandu zodziu...toki isgama uzdusinti i gerkle sukisus visu iskrypeliu nupjautus pimpalus... Ji
Atsakyti
0

M
Milda
2019-07-12 06:24:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tiktais bet ta motina gera jau buvo ta mazute ateme bet vistiek atgavus gereu latrus i namus isileidinejo nei dukryte rupinosi neisivaizduoju koke supuvus turi but sazine kad sitai pasieelkt su tokia mazute beege mergyte
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų