Černobylio greitai neatpažinsime – paskelbė apie kardinalius pokyčius

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasirašė įsaką, kuris leis turistams lengviau patekti į Černobylio zoną. Pasak neseniai išrinkto šalies vadovo, atėjo laikas „nustoti gąsdinti žmones“ katastrofos vieta ir paversti šią zoną „laisvės žeme“ ir Ukrainos turistiniu simboliu.

Černobylio greitai neatpažinsime – paskelbė apie kardinalius pokyčius (nuotr. SCANPIX)

V. Zelenskis mano, kad Černobylio zona gali tapti svarbiu Ukrainos ekonominio augimo faktoriumi, rašoma UNIAN. „Šiandien pasirašiau įsaką, kuris duos pradžią šios zonos pavertimui iš uždaros į vieną iš šalies augimo taškų“. – cituojamas Ukrainos prezidentas.

Šiame įsake yra numatyta, kad zonoje bus įkurtas „žalias koridorius turistams“. Anot prezidento, toks žingsnis leis panaikinti pagrindą vietos korupcijai. „Daugiau nebus eilių patikros postuose ir netikėtų atsakymų (įleisti), apie kuriuos žmogus sužino jau atvykęs į tą patikros punktą“, – aiškino V. Zelenskis. Jis pridūrė, kad bus panaikintas draudimas filmuoti Černobylio zonoje ir eilė kitų draudimų.

„Reikia parodyti Černobylį pasauliui: mokslininkams, ekologams, istorikams, turistams. Deja, draudžiama zona iki šiol lieka korupcijos simboliu – jėgos struktūros ima iš turistų kyšius, nelegaliai išvežamas metalo laužas ir išgaunami gamtos resursai. Mes greitai tai nutrauksim“, – užtikrino Ukrainos prezidentas savo „Twitter“ paskyroje.

REKLAMA

Černobylio greitai neatpažinsime – paskelbė apie kardinalius pokyčius (nuotr. SCANPIX)

Pasak V. Zelenskio, užteks jau „gąsdinti žmones“ ir draudžiamąją zoną paversti „mokslo ir turistiniu magnetu“. „Padarysime čia laisvės žemę, kuri taps vienu iš naujosios Ukrainos simbolių – be korupcijos, be kvailų įstatymų, su investicijomis ir ateitimi“, – pažymėjo jis.

Liepos 10-ąją Ukrainai buvo oficialiai perduotas naujasis gaubtas virš Černobylio AE, kurį pastatė prancūzų inžinieriai. Naujasis projektas turėtų saugoti aplinką nuo radioaktyvaus užterštumo mažiausiai 100 metų.

Laukiama turistų antplūdžio

Katastrofa Černobylio AE ištiko 1986 balandžio 26-ąją, kuomet sprogo ketvirtasis reaktorius.

Siekiant izoliuoti sugriautą reaktorių 1986-ųjų lapkritį buvo pastatytas objektas „Slėptuvė“, dažniau vadinamas tiesiog sarkofagu. Tačiau pati AE, kiti jos reaktoriai, dar veikė iki pat 2000-ųjų. Prieš daugiau nei 30 metų statytas sarkofagas, veikiamas aplinkos, nebegalėjo užtikrinti saugumo, todėl 2012-aisiais buvo pradėtas statyti naujas sarkofagas.

Černobylio draudžiamoji zona tapo turistų traukos zona. Žmones viliojo postapokaliptinė išmirusio Pripetės miesto estetika. 2019-aisiais, HBO išleidus vaidybinį filmą apie Černobylio katastrofą, žmonės dar labiau susidomėjo šia tema.

Vietos turistinių bendrovių teigimu, gegužę, kuomet HBO pradėjo rodyti serialą, turistų srautas išaugo 30 proc. Šiais metais „Chernobyl Tour“ tikisi sulaukti 150 tūkst. turistų. Pernai Černobylyje lankėsi 70 tūkst. aštrių pojūčių gerbėjų.


Rašyti komentarą...
L
Liuda
2019-07-12 06:54:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sakot turizmas, man vien paziurejus vaizdus apie Cernobili akyse stovi siaubas ten tiek mirciu skausmo buvo su sia vieta reikia elgtis pagarbiai ne del valdzios kuri melavo bet del tu zmoniu kurie rizikavo zinodami kad mirs.
Atsakyti
0

E
Elė
2019-07-11 22:30:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Norėčiau pabuvot ten.
Atsakyti
0

t
tai
2019-07-12 10:12:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
saldainiu fabrika pastatyti....sviecianciu........uzterse 1000m-apsaugojo 100m.....sarkofagas,o gruntiniai vandenys toliau keliauja po apacia......
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų