Rusų kosmonautė ir politikė papasakojo apie matytus regėjimus kosmose

Rusijos Valstybės Dūmos deputatė ir kosmonautė Jelena Serova ESBO plenarinio posėdžio metu susirinkusiems pareiškė, kad 2014-aisiais iš Tarptautinės kosminės stoties stebėjo Donbaso apšaudymus iš Ukrainos pusės. Kartu su kitais kosmonautais, pasak J. Serovos, be jokių specialių priemonių regėjo „blykstelėjimus, pašvaistes ir žaibus“ Ukrainos rytuose.

Rusų kosmonautė-politikė papasakojo apie savo regėjimus kosmose (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas

„Iš Tarptautinės kosminės stoties paprasta akimi man pavyko išvysti, kaip sproginėjo bombos ir užtaisai Donbaso ir Luhansko teritorijose. Ir jie skrido iš Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontroliuojamų teritorijų. O tuo metu ten žuvo beginkliai žmonės“, – tokią žinutę Europos tarybos parlamentinėje asamblėjoje išsakė Rusijos atstovė. Įrašą galima pasižiūrėti parlamento „YouTube“ paskyroje.

Kosmonautė pakartojo Kremliaus propagandos liniją: „Kijevas kelia kaltinimus Maskvai, kad nuslėptų savo pačių karinius nusikaltimus“.

Šie parlamentarės žodžiai ekspertams sukėlė įtarimų – kilo klausimas, ar tai apskritai įmanoma, rašoma BBC. Interviu „Govorit Moskva“ J. Serova aiškino, kad „stebėjo karinius veiksmus Ukrainos rytuose ekspedicijos, kuri prasidėjo 2014-ųjų rugsėjo 26-ąją metu“, kuomet ji turėjo laisvo nuo darbų laiko.

„Kur skrenda ir kur sproginėja bombos, labai gerai buvo matyti. Apie technikos judėjimą nebuvo kalbos. Tam reikalinga atitinkama optinė įranga. Aš kalbėjau apie tai, ką mačiau savo akimis“, – patikslino deputatė, pažymėjusi, kad „visa tai labai gerai matosi, ypač nakties metu“.

REKLAMA

Daugiau nei 167 dienas kosmose praleidusi moteris pridūrė, kad „jokių ataskaitų“ apie išvystus dalykus ekspedicijos nariai nerašė.

Kosmonautas: Ji tikriausiai kažką perdeda

Rusijos lakūnas-kosmonautas Jurijus Baturinas, teisės mokslų daktaras ir dusyk pabuvojęs TKS (sudėjus – beveik 20 dienų), BBC išsakė abejones, kad iš Tarptautinės kosminės stoties plika akimi išties galima pamatyti tokio pobūdžio karinius veiksmus.

„Tam, suprantate, reikia, kad ten šaudytų, kad tiek ugnies būtų paleista. Aš manau, kad čia perdėjimas. Be specialios įrangos, manau, nepastebėtų“, – cituojamas ekspertas.

Jo teigimu, būdamas TKS gali įžiūrėti didesnius miestus, tačiau „mažų jau nepamatysi“.

„Aš girdėjau, kaip kinų kosmonautai pasakojo, kad matė Didžiąją kinų sieną. Aš, kiek besistengiau pamatyti, taip ir nesugebėjau. Tačiau ji iš tiesų didelė ir tam tikru spindulių kritimo kampu, tikriausiai, duoda didesnį šešėlį. Tačiau, kad susišaudymą pamatyti – aš manau, kad ne“, – aiškino J. Baturinas.


Rašyti komentarą...
t
tai
2019-07-15 09:13:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
kokias pozas bande nesvarumo busenoje,kad galva atidauze i sienas iki tokio lygio....ar ne po to skyle kazkokia korpuse taise.....
Atsakyti
-1

P
Petras
2019-07-15 07:47:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na ,kosmonautai Rusijos valdančiųjų gali būti panaudoti savo politinių tikslų pasiekimui, gali matyti ir nesuprantamų ,neaiškių reiškinių, o ten nežemiškos gyvenimo sąlygos,nesvarumo būklė.
Atsakyti
-1

K
Kro
2019-07-15 00:14:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kam tau JAV? Argi pirmas zombadezes kanalas neparodo suzalotu Vagneriu? Ne? Ar ruskiu technikos buvimas ten tau veplai per mazas irodymas? Isigyk normalu laida, nes per antena tik ir matai propogandinius kanalus...
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų